Nedávny únik informácií ukazuje možné špecifikácie a dizajn Xiaomi Redmi 5, ktorého by sme sa mohli dočkať už čoskoro. Za pár eur toho ponúkne skutočne veľa.

Xiaomi smartfóny z radu Redmi sa vždy tešili veľkej obľube. Aj keď sa nikdy nejednalo o zariadenia najvyššej triedy, ponúkajú skvelý hardvér za rozumnú cenu. Ruka v ruke s odladenou MIUI nadstavbou tak ide o výhodnú kúpu pre bežného používateľa, ktorý sa nepotrebuje naháňať za čo najvyšším skóre v benchmarkoch. Nový Xiaomi Redmi 5 pôjde v tých rovnakých šľapajách ako jeho predchodcovia. O jeho príchode svedčí aj fakt, že Xiaomi už ukončilo výrobu Redmi 4, čím sa pripravuje na novú generáciu svojho perfektného lacného smartfónu.

Xiaomi Redmi 5
zdroj fotografie: Weibo/C数码猫

Z uniknutých fotiek môžeš vidieť, že snímač odtlačkov prstov bude umiestnený na zadnej strane, pričom svoje miesto si našli aj kapacitné tlačidlá menu, späť a domov, ktoré sú umiestnené na prednej strane pod displejom. Podobné rozloženie prvkov má aj Redmi 4, takže po tejto stránke sa zmena nekoná. Ďalej sa na zadnej strane nachádza fotoaparát zatiaľ neznámeho rozlíšenia.

Xiaomi redmi 5
zdroj fotografie: Weibo/C数码猫

Zaujímavé špecifikácie a jedno sklamanie

Čo sa týka ostatných špecifikácií, aj tie vyzerajú veľmi sľubne. Xiaomi Redmi 5 príde v dvoch verziách s procesormi Snapdragon 625 a 630. Hovorí sa aj o 3680 mAh batérii, čo je oproti 4100 mAh v Redmi 4 sklamaním. Redmi „päťka“ by však mala podporovať rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0. Prednej strane má dominovať 5-palcový displej s HD rozlíšením, čo je v tejto triede stále prijateľné. Očakáva sa, že telefón príde vo viacerých verziách, pričom rozdiel bude vo veľkosti použitej pamäti. K dispozícii bude variant s 3 a 4 GB RAM. Úložisko ponúkne kapacitu 16, 32 a 64 GB, pričom pôjde o pamäte typu eMMC 5.1.

Až 5 verzií a zaujímavé ceny

Xiaomi Redmi 5 si zachová aj cenovú dostupnosť. Verzia s 3 GB RAM, 16 GB pamäťou a Snapdragonom 625 má stáť 799 juanov (102 €), model s 3 GB RAM + 32 úložiskom a rovnakým procesorom zasa 1039 juanov (134 €).

Kúpiť Xiaomi Redmi 4X so 4 GB RAM za 143 €
Čierne prevedenie

Výkonnejší model so Snapdragonom 630 bude mať základnú verziu v kombinácii 3 GB RAM a 32 GB úložisko za cenu 1099 juanov (141 €), vyšší variant príde so 4 GB RAM, 32 GB pamäťou a cenou 1199 juanov (154 €), pričom za najvyššiu verziu so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom si Xiaomi vypýta 1299 juanov (167 €).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú