banner-mate-8
Podľa najnovších informácií by mal Huawei predstaviť svoju vlajkovú loď Huawei P9 v priebehu prvého aprílového týždňa. Spolu so spomínaným zariadením predstaví ďalšie dve verzie novinky, Huawei P9 Lite a Huawei P9 Max. Ako to už býva zvykom, špecifikácie jednotlivých smartfónov sa dostali na povrch už pár týždňov pred predstavením.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

O ambícii spoločnosti Huawei stať sa najväčším predajcom smartfónov na svete sme už neraz hovorili. Predošlý model Huawei P8 a predovšetkým jeho „Lite“ verzia zožala želaný úspech a spoločnosť dúfa, že pripravovanými zariadeniami sa jej na tento úspech podarí nadviazať.

Huawei P8 Lite môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


huawei-p9-novy-render-nahlad

Huawei P9

Vlajková loď by mala disponovať displejom s uhlopriečkou 5,2″, ktorá ponúkne rozlíšenie 1920 x 1080. Dostatočný výkon zabezpečí nový procesor HiSilicon Kirin 950 z vlastnej dielne, ktorému bude sekundovať 3 GB RAM. Pre súbory je pripravené interné úložisko o veľkosti 32 GB. Špecifikácie dopĺňa 12 MPx duálny fotoaparát s laserovým zaostrovaním a batéria s kapacitou 3000 mAh. Cena za tento smartfón by sa mala pohybovať niekde v okolí 450 €, čo za vlajkovú loď nie je až tak veľa.

Huawei P9 Lite

Zjavne pôjde o najdostupnejšiu verziu pripravovanej novinky. Za približne 270 € získate 5″ displej s HD rozlíšením, 2 GB RAM a 16 GB ROM, 12 MPx duálny fotoaparát a 2500 mAh batériu. Rozdielom v porovnaní s klasickou verziou bude v použití procesora. Srdcom Lite verzie bude Snapdragon 650 od Qualcommu, ktorý si svoje miesto našiel napr. v Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

huawei-P8-rodina

Huawei P8 Lite, P8 and P8 Max

Huawei P9 Max

Najdrahšia a najvybavenejšia verzia vlajkovej lode. Huawei P9 Max príde na trh s 6,2″ 2K displejom, 4 GB RAM,  64 GB interným úložiskom, procesorom Kirin 955, 12 MPx duálnym fotoaparátom s podporou OIS, laserovým zaostrovaním a 3000 mAh batériou. Nadupané špecifikácie si však vyžiadali svoju daň a cena pravdepodobne presiahne 630 €. Uvidíme, aký vplyv bude mať cenová politika spoločnosti na predajné čísla tohto modelu.

Všetky smartfóny by mali disponovať fotoaparátmi, ktoré boli vyvíjané v spolupráci s tradičnou nemeckou značkou zaoberajúcou sa výrobou optiky do fotoaparátov Leica. Oslovili vás pripravované modely spoločnosti Huawei?

Zdroje: Gizchina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP