Z posledného prieskumu sociálnych sietí vyplynulo, že používatelia Twitteru sa vyjadrujú pozitívnejšie o smartfónoch Samsungu ako o smartfónoch iPhonu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sociálne siete, ako sú napríklad Facebook, Twitter či Instagram, často používame na vyjadrenie svojich nálad, dojmov či pocitov. Presne tejto oblasti sa venuje spoločnosť LikeFolio. Spoločnosť využíva výskum údajov sociálnych sietí pre objavovanie spotrebiteľských trendov v prípade verejných spoločností. Jeden z výskumov LikeFolia sa zameriava na to, ako pozitívne reagujú spotrebitelia na smartfóny iPhone a Samsung Galaxy.

Samsungu trochu uškodila história, no je na tom stále lepšie

Z prieskumu na Twitteri vyplynulo, že používatelia smartfónov spoločnosti Samsung sa o svojich telefónoch vyjadrujú pozitívnejšie, ako používatelia smartfónov spoločnosti Apple. Dôkazom je graf zobrazený vyššie.

Z neho je možné vyčítať prepad Samsungu na jeseň roku 2016. Tento prepad bol dôsledkom fiaska Galaxy Note 7 v prípade vybuchujúcich batérií. Odvtedy je možné badať návrat Samsungu pred iPhone. Séria smartfónov Galaxy S8/S8+ a Note 8 prinavrátila Samsungu priazeň používateľov, no tá ešte stále nie je tam, kde kedysi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.