Posledné aktualizácie Windowsu 10 sa nesú v štýle opravím jednu vec, pokazím ďalších desať. Posledná aktualizácia s označením KB4512941 nie je výnimkou, hlasový asistent Cortana v tejto verzii až neprimerane zaťažuje CPU, informuje Betanews.

Aj keď u nás hlasový asistent Cortana nie je taký populárny, vo svete sa nájde množstvo ľudí, ktorí túto možnosť práce s počítačom využívajú. Títo používatelia si však všimli, že po poslednej aktualizácii Cortana priveľmi zaťažuje CPU. V niektorých prípadoch sa dokonca stalo, že vyhľadávač Windowsu nezobrazil žiadne výsledky.

Tieto správy sa začali hromadiť na Reddite a niektorí používatelia prišli na to, čo tento problém spôsobuje. Za hlavnú príčinu toho, prečo Crotana priveľmi zaťažuje CPU, považujú to, že používatelia majú v nastaveniach vyhľadávania zakázané vyhľadávanie pomocou Bingu, píše Windowsreport.

Na odstránenie tohto problému sa ponúka hneď niekoľko možností. Prvou je, že môžeš vrátiť verziu Windowsu o jednu aktualizáciu dozadu. To je však trocha nešťastné riešenie, pretože táto aktualizácia opravuje niekoľko iných chýb systému.

Ako druhé môžeš prepísať zložku Cache v Cortane na staršiu verziu, čo je však zbytočne komplikované, no malo by to pomôcť vyriešiť problém. Najjednoduchším riešením však zostáva jednoducho povoliť Cortane vyhľadávať cez Bing. To môžeš povoliť v editore registrov, ktorý otvoríš klávesovou skratkou Windows + R, potom napíšeš regedit a stlačíš Enter. V registroch sa musíš navigovať podľa tejto cesty:

Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

Potom ti už stačí len prehodiť hodnotu v poli BingSearchEnabled z 0 na 1 a problém je vyriešený. Ak nerád používaš vyhľadávač Bing, ide pre teba len o dočasné riešenie, kým Microsoft daný problém nevyrieši..

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom