Prehľad
Rozmery a hmotnosť

Starý: 92.27 x 46.3 x 114.68 mm, 120 g
Nový: 93,6 x 51,2 x 112,5 mm, 125 g

Konektivita

Starý: Má bluetooth
Nový: Taktiež má Bluetooth, no tlačidlo bolo odstránené

Batéria

Starý: 2900 mAh
Nový: totožne 2900 mAh
Nový sa však Nabíja o 15 % rýchlejšie a vydrží dvakrát dlhšie. Nový holder sa nabíja 3 minúty 30 sekúnd, starému to trvalo 4 minúty 10 sekúnd

Ostatné

Starý: Nabíja sa cez klasické Micro-USB
Nový: Nabíja sa cez USB Type-C

To, že fajčenie je škodlivé, je jednoduchý fakt. Bolo by však naivné si myslieť, že viac ako miliarda fajčiarov, ktorá vo svete je, prestane fajčiť zo dňa na deň. Nebodaj prestanú fajčiť úplne. Síce tabakové firmy by mohli naďalej predávať klasické cigarety, niektoré sa rozhodnú ísť inou cestou. Položia si otázku, ako by zjemnili dopad tohto zlozvyku. Jednou z takýchto firiem je aj Philip Morris International.

Teraz predstavili svoj najnovší produkt IQOS 3 a IQOS 3 MULTI. Podľa ich vlastných slov pri vytváraní novej generácie zohľadňovali názory a skúsenosti svojich zákazníkov. „IQOS 3 a IQOS 3 MULTI prínašajú dôležité vylepšenia a inovácie a sú ďalším krokom k tomu, aby sme presvedčili všetkých dospelých mužov a ženy, ktorí by inak pokračovali vo fajčení cigariet, aby prešli na bezdymové alternatívy,“ vyjadril sa generálny riaditeľ PMI, André Calantzopoulos.

My sme porovnali starú verziu IQOS s novým IQOS 3

Dizajn

Čo sa týka nového IQOS 3 môžeme povedať, že nový formát je skutočne elegantnejší a kompaktnejší a padne do ruky ako uliaty. Starší variant bol širší a možno ti to príde ako detail, avšak rozdiel je badateľný. Nový formát hlavne oceníš, ak ho nosíš vo vrecku, keďže ti v ňom nezaberie toľko priestoru ako ten starý.

Zmenou dizajnu si prešiel aj samotný holder, ktorý nemá výrez na držanie a tlačidlo je tiež menšie.

Používateľský zážitok

Ďalšia zmena, ktorú hodnotíme ako pozitívny krok vpred, je spôsob odkladania zariadenia. Namiesto toho, aby si ho musel otvárať zhora, je teraz otváranie navrhnuté z bočnej strany. Zároveň nemusíš rozmýšľať nad tým, akým spôsobom zariadenie otočíš, aby si ho zasunul naspäť. O zvýšenú bezpečnosť sa stará pridaný magnet. Čiže, keď držíš nabíjacie púzdro otvorené dole hľavou, nehrozí, žeby ti z neho IQOS vypadol.

Batéria

Ďalší fakt, ktorý ťa určite poteší, je nabíjanie – trvá kratšie – ale hlavne, prístroj vydrží nabitý dvakrát dlhšie ako pôvodná verzia. Novinkou je nabíjanie, ktoré prebieha cez USB typu-C. Pri používaní zariadenia sa myslelo aj na zjednodušené používateľské rozhranie. Pomocou diódy sa odpočítava čas nabíjania, v prípade horšieho osvetlenia prístroj informuje používateľa, že je pripravený na ďalšie použitie vibráciami.

Technológia

Čo sa týka samotnej technológie, tá zostáva zachovaná. Naďalej funguje na princípe zahrievania špeciálne navrhnutých tabakových náplní HEETS na teploty výrazne pod hranicou spaľovania, vďaka čomu vytvára tabakový aerosól. Čiže zážitok sa vôbec nemení. Ak sa budeš chcieť odlíšiť, naďalej máš na výber z rôznych farieb. Dokopy sa dá nakombinovať až 576 kombinácií.

Zhrňme si to na záver. IQOS 3 v novej generácii je elegantnejší, šikovný do ruky a najpodstatnejšie vydrží dlhšie bez nabíjania. To poteší každého, keďže už beztak nabíjame takmer všetko v našom okolí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom