O vážnej situácii, ktorá kvôli šíreniu nového koronavírusu nastala v Taliansku, si už určite počul. Krajina je momentálne v celoštátnej karanténe a do boja za pobyt ľudí v domácom prostredí sa už zapojil aj Pornhub. Ten totiž najnovšie v krajine rozdáva členstvá na prístup k prémiovému obsahu zadarmo, píše PCMag.

Prémiový obsah pre všetkých

Koronavírus je pre Slovákov v posledných dňoch naozaj horúcou témou, pričom napríklad vo vyhľadávaní na internete predbehol už aj porno. Najtvrdší zásah jeho šírenia dostalo z európskych krajín Taliansko, kde v priebehu niekoľkých dní stúpol počet nakazených ľudí na vyše 12 000.

Vláda tak prijala vážne opatrenia a uvalila celú krajinu do karantény, pričom ľudom odporúča čo najmenej opúšťať svoje domovy. Ako informoval portál The Next Web, svoju ruku k dielu priložila aj obľúbená stránka s obsahom pre dospelých, Pornhub.

Zobraziť celú galériu (1)
Oznámenie pri otvorení stránky v Taliansku / Zdroj: Reddit / Serifel90

Ten sa totiž rozhodol sprístupniť občanom Talianska počas karantény prístup k prémiovému obsahu úplne bezplatne. Akcia trvá počas marca, pričom používatelia si môžu prémiové predplatné aktivovať dokonca bez toho, aby museli zadávať akékoľvek podrobnosti o kreditnej karte. Pornhub tiež vyhlásil, že daruje percento všetkých príjmov zo svojej dcérskej spoločnosti Modelhub miestnym nemocniciam.

„Rozhodli sme sa darovať príjmy našej dcérskej spoločnosti Modelhub za marec, aby sme pomohli Taliansku prekonať núdzovú situáciu. Spoločnosť Vám počas týchto týždňov bude tiež robiť bezplatný prístup k službe Pornhub Premium, a to na celý mesiac bez potreby zadávania údajov z kreditnej karty.“, uvádza správa pri otvorení stránky v Taliansku.

Zobraziť celú galériu (1)
AP Photo/Darko Bandic

Okrem zatvorenia všetkých obchodov s výnimkou potravín a lekární zaviedlo Taliansko aj opatrenia hroziace občanom, ktorí prerušia karanténu, že sa dostanú do súdneho konania. Ľudia, ktorí odmietnu izoláciu bez dostačujúceho dôvodu môžu čeliť až 3 mesiacom väzenia alebo pokute do 2 500 €.

Vedeckým faktom, výskumom a informáciám ohľadom nového koronavírusu sa intenzívne venujeme aj my. Dnes sme sa napríklad pozreli aj na rozdiely medzi ochorením COVID-19 a chrípkou, a pokiaľ ťa zaujíma vývoj šírenia vírusu vo svete, určite neprehliadni túto interaktívnu mapu výskumníkov z Univerzity Johns Hopkins.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP