Najpoužívanejšia sociálna sieť sveta, Facebook, sa stala bežnou súčasťou našich životov. Podaktorí silu tejto sociálnej siete podceňujú a cítia sa za ňou v akomsi bezpečí. Svoje by o tom mohol rozprávať len 18-ročný mladík, ktorý si prostredníctvom Fcebooku vystrelil zo slovenskej polície. Vzápätí to však trpko oľutoval.

Celé to začalo ešte zopár dní dozadu, keď polícia na svojej oficiálnej stránke na Facebooku vyzvala ľudí, aby jej pomohli pri identifickácii neznámeho páchateľa, ktorý v Bratislave surovo sotil pod idúci autobus 13-ročného chlapca. Na tento príspevok zareagovalo viacero ľudí, vrátane 18-ročného mladíka, ktorý však nemal žiadne dobré úmysly. Miesto pomoci si totiž z mužov zákona uťahoval a vodil ich za nos. Pod uverejnené video totiž napísal, že páchateľa pozná, z čoho sa však nakoniec vykľula nepravdivá informácia.

Trollovanie sa nevypláca

TRÁPNE CHOVANIE, KTORÉ NÁS ZBYTOČNE ZAMESTNALO

Pred pár dňami niekto sotil pod autobus 13-ročného chlapca v Bratislave….

Posted by Polícia Slovenskej republiky on 20. september 2017

Len niekoľko minút po uverejnení tohto nepravdivého komentára mladíka kontaktovala priamo cez Facebook Polícia Slovenskej republiky. Na výzvu o pomoc pri identifikácii osoby na fotografiách odpovedal arogantným spôsobom, pričom naďalej tvrdil, že danú osobu skutočne pozná. Ešte v ten istý deň však tohto mladíka navštívila policajná hliadka, ktorá zistila, že si len 18-ročný mladík z polície nevhodným spôsobom uťahoval.

Vynadala mu aj mama

Nenechaj si ujsť
ESET varuje: Týmto falošným súťažiam na Facebook sa určite vyhni. Môžeš prísť o peniaze

Vzniknutá situácia nenechala chladnými nielen policajtov, ale hlavne jeho mamu, ktorá mu za jeho „móresy“ poriadne vynadala. Internetové trollovanie sa teda mladíkovi nevyplatilo, no aspoň si do života odniesol dôležité ponaučenie. Polícia vo svojom oficiálnom statuse k tomuto incidentu vyzvala ľudí, aby podobné žartíky neskúšali. Oberajú tým totiž políciu o čas, ktorý by mohla stráviť reálnym hľadaním vinníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom