Jednorazové testy na zakázané látky sa dajú voľne zakúpiť v lekárňach či na špecializovaných e-shopoch. Po novom ich však vieš získať aj úplne zadarmo. Stačí, keď sa necháš zastaviť políciou.

Polícia Trenčianskeho kraja na sociálnej sieti informovala, že do ich pravidelných dopravných kontrol zaradili aj jednorazové testy na odhalenie prítomnosti omamných látok v tele. Kontroly spojené s týmito testami dokonca už priniesli prvé ovocie.

Prvé výsledky

V statuse polície z Trenčianskeho kraja sa píše, že jednorazové testy využili pri kontrole už dve hliadky. Jedna hliadka z OO PZ Nováky a druhá OO PZ Bánovce nad Bebravou. Hliadkam sa práve vďaka jednorazovým testom už podarilo odhaliť vodičov, ktorí sedeli za volantom pod vplyvom omamných látok.

Hliadka z Novák využila tieto jednorazové testy počas kontroly 34-ročnej vodičky. Tá viedla vozidlo značky Opel Meriva po Novákoch a to bez vodičského oprávnenia. Vďaka jednorazovému testu policajti zistili, že vodička bola navyše pod vplyvom troch nepovolených látok.

Policajti z Bánoviec nad Bebravou počas hliadkovej činnosti spozorovali auto značky Škoda Fabia, ktoré jazdilo po ceste zo strany na stranu. Vozidlo z tohto dôvodu zastavili a u vodiča vykonali dychovú skúšku. Tá však vyšla negatívne. Preto sa policajti rozhodli využiť jednorazový test na dr*gy a výsledky prekvapili. 43-ročný vodič jazdil pod vplyvom metamf*tamínu a amf*tamínu.

Sú orientačné no nemýlili sa

Polícia aj na svojej stránke upozorňuje, že testy sú len orientačné. Aby sa predišlo nedorozumeniam, obaja vodiči boli vyzvaní, aby sa podrobili lekárskemu vyšetreniu na prítomnosť omamných a psychotropných látok v tele. Jednorazové testy sa však v oboch prípadoch nemýlili. Lekárske vyšetrenia tieto látky u oboch vodičov totiž potvrdili.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú