Fanúšikovia hernej série Assassin’s Creed majú dôvod na radosť. Unikli nové informácie o pripravovanom pokračovaní, v ktorom sa tentoraz s najväčšou pravdepodobnosťou pozrieme do Ríma. 

Ani hry ako Assassin’s Creed sa nevyhnú špekuláciám a únikom. Populárna herná séria z dielne Ubisoftu je medzi nami viac ako dekádu. Hoci prvé série neboli predmetom veľkých špekulácií a únikov, posledné dve, konkrétne Origin a Odyssey, celú situáciu zmenili. Hlavne v prípade poslednej menovanej šlo o vcelku intenzívne úniky, ktoré sa na verejnosť dostali pomerne s veľkým časovým odstupom od samotného predstavenia hry.

Nový Assassin’s Creed dostane názov „Legion“

Ako sa teda dalo očakávať, ani najnovší očakávaný herný titul série Assassin’s Creed sa nezaobišiel bez únikov. Podľa portálu TechQuila by sa mala novinka k hráčom dostať v roku 2020 a dostane názov „Legion“, pričom sa bude odohrávať v starovekom Ríme. Príbeh bude zasadený do čias z konca panovania Marka Aurelia počas bojov jeho syna Commoda a rokov piatich cisárov.

Hráči budú mať opäť na výber z dvoch herných postáv, ktorými budú Lucia a Cassius. Tí budú zdieľať rovnakú príbehovú líniu a sú potomkovia postáv známych z dielov Origin a Odyssey. Hlavný príbeh je zapojený do hier medzi asasínmi a politikmi, pričom nebudú chýbať flashbacky z prvých civilizácií a iných historických udalostí spätých so starovekým Rímom.

Pozrieme sa do Ríma, Gálie a dokonca Germánie

Hru pripravuje štúdio Ubisoft Sofia a jeho vývojári chcú novinku vrátiť o niečo bližšie k pôvodným sériám Assassin’s Creed, než tomu bolo v prípade posledných dvoch titulov. Väčšina mapy bude zobrazovať Taliansko, no bude obsahovať aj menšie mapy z Gálie a Germánie podobne, ako to bolo v prípade Líbye z titulu Origins.

V prípade hlavných postáv sa uvádza, že sú potomkami Aye a Bayeka. V hre sa tak budú nachádzať aj flashbacky z pôsobenia tejto dvojice v Ríme. V hre by sa mala údajne nachádzať aj Kassandra, ktorá by zatiaľ neurčitým spôsobom mala súvisieť s hlavnými protagonistami. Ubisoft nám teda chystá opäť skvelé historické divadlo. Treba mať však na pamäti, že stále ide o úniky a do predstavenia samotnej hry sa toho môže veľa zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom