Podpora Windowsu 7 oficiálne končí už 14. januára 2020. To znamená, že po tomto dátume už používatelia nebudú dostávať ani bezpečnostné aktualizácie, a tak budú nútení prejsť na novší Windows 10. Portál WindowsCentral však informoval, že vybrané systémy dostanú podporu až do konca roka 2020.

Táto podpora však, ako už isto tušíš, nebude pre všetkých. Bežných používateľov sa to nebude týkať vôbec. Predĺženú podporu získajú najmä certifikované federálne počítače v USA kvôli blížiacim sa voľbám, ktoré sa budú konať v novembri 2020.

Microsoft totiž nepredpokladá, že by do tohto dátumu boli preinštalované všetky federálne zariadenia na novší systém, a tak, aby zabezpečili hladký a najmä bezpečný priebeh volieb, rozhodol sa pre takýto špeciálny krok.

Ako informuje portál ZDnet, o možnosť dlhšej podpory môžu požiadať všetky demokratické krajiny. V USA totižto na Windows 7 beží až 10 000 volebných počítačov. Možnosť o predĺženú bezpečnostnú podporu tu je aj pre rôzne podniky. V takomto prípade to však už nebude zadarmo, ale Microsoft si bude za túto službu pýtať 50 dolárov za prvý rok po skončení oficiálnej podpory za každé jedno zariadenie, na ktorom by mala byť podpora predĺžená.

Táto suma sa však bude každým rokom zdvojnásobovať a za tretí rok tak firma zaplatí až 200 dolárov za každé zariadenie. Po troch rokoch už Microsoft neplánuje ani s touto rozšírenou podporou pre Windows 7, informuje ZDnet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP