Pred pár týždňami sme ťa informovali, že značka POCO sa rozhodla osamostatniť a odísť tak spod opatere Xiaomi. Len pred pár hodinami POCO predstavilo svoj nový smartfón, ktorý pokračuje v trende, aký nastolil POCO F1. POCO X2 je perfektne vybavené zariadenie s neskutočnou cenovkou.

Už na prvý pohľad pri POCO X2 sa ti zrejme niečo nebude pozdávať. Správne, ide o dizajn, ktorý je úplne rovnaký, ako dizajn Xiaomi Redmi K30. Tieto dve zariadenia však majú okrem rovnakého vzhľadu aj rovnaké špecifikácie. Aký má teda význam vydať dva rovnaké telefóny pod dvomi označeniami? Ako informuje portál AndroidAuthority, značka POCO chce dať najavo, že je konečne samostatnou spoločnosťou, ktorá je pripravená bojovať aj s takými hráčmi, ako je Xiaomi.

Vyššia stredná trieda s perfektnou cenovkou

POCO X2 by sme pokojne mohli zaradiť do vyššej strednej triedy a hravo si poradí aj s náročnejšími úlohami. Na prednej strane sa rozprestiera 120 Hz 6.67″ FHD+ LCD displej s pomerom strán 20:9 a hustotou pixelov 386 ppi. Vo výreze v pravom hornom rohu sa nachádza dvojitá predná kamera s rozlíšením 20 a 2 MPx. Snímač odtlačkov prstov sa v tomto prípade nachádza v bočnom tlačidle na prebudenie smartfónu.

Zadná strana tvorí priestor pre štvoritú kameru, ktorá sa skladá zo 64 MPx Sony IMX686 senzoru, 2 MPx senzoru, 8 MPx ultra-širokouhlého senzoru a 2 MPx hĺbkového senzora. POCO X2 dokáže fotografovať vo formáte RAW, nahrávať 4K video a spomalené video až pri 960 fps.

Srdcom zariadenia je čip Snapdragon 730G s grafikou Adreno 618 a o  chladenie sa stará LiquidCool technológia. Budúci majitelia budú mať k dispozícii niekoľko pamäťových verzií, tá najlacnejšia má 6 GB operačnú pamäť RAM a 64 GB interné úložisko. Najdrahšia je vybavená 8 GB operačnou pamäťou RAM a 256 GB interným úložiskom. K dispozícii bude tiež 128 GB verzia.

POCO

 

Batéria s kapacitou 4500 mAh podporuje nabíjanie s výkonom 27 W. Príjemnou správou je aj prítomnosť 3.5 mm audio jacku, IR senzoru či dokonca nadstavby MIUI 11 s Androidom 10.

POCO X2 sa bude zrejme predávať výhradne na Indickom trhu. Dostupný bude už od 11 februára a jeho cena začína na 203 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú