Keď OnePlus v roku 2014 predstavil svoj prvý smartfón, OnePlus One, hlavný reklamný slogan vtedy niesol slová „Zabijak vlajkových lodí“. Daný text v súvislosti so zariadeniami čínskej spoločnosti v podstate zľudovel a využíva sa dodnes.

Smartfón Xiaomi Poco F1 je dnes označovaný za najlacnejšiu vlajkovú loď na trhu. Zariadenie s cenovkou, ktorá na našom trhu bude atakovať hranicu 330 €, vo svojej výbave nesie prémiový procesor Snapdragon 845, 6 GB RAM aj duálny fotoaparát s umelou inteligenciou. Špecifikácie opodstatnene prilákali množstvo pozornosti a Poco F1 patrí k najzaujímavejším kúskom na trhu. Svoju kvalitu už potvrdzuje aj v reálnych testoch.

V nedávnom sa najnovší smartfón od Xiaomi postavil práve proti OnePlus 6, išlo pritom o disciplínu, v ktorej zariadenia OnePlus patria dlhodobo k najlepším. Rýchlostný test medzi danými kúskami predviedli na YouTube kanáli RevAtlas a rozhodne išlo o zaujímavý súboj. U oboch smartfónov sa o výkon stará spomínaný procesor Snapdragon 845, väčší rozdiel však nájdeme v nadstavbách operačného systému Android 8.1.

Xiaomi aj OnePlus sú známe podporou svojich zariadení. Poco F1 ponúka nadstavbu MIUI so špeciálnou úpravou, ktorá na novom smartfóne Xiaomi napríklad dovoľuje využívať menu všetkých aplikácií. OnePlus na druhej strane využíva nadstavbu OxygenOS, ktorý ponúka minimalistickejší zážitok z Androidu.

Súboj hodný najrýchlejších zariadení

Oba smartfóny boli počas testu v lietadlovom režime, na pozadí pred spustením nebežala žiadna aplikácia a boli pripojené na rovnakú WiFi sieť. Tak ako väčšina podobných porovnaní, aj tento test spočíval v postupnom otvorení niekoľkých známych aplikácií a hier, pričom v druhom kole sa spúšťali opätovne pre kontrolu ich uloženia v operačnej pamäti. Priebeh súboja medzi OnePlus 6 a Poco F1 bol veľmi tesný.

Iniciatívu zo začiatku teda držal drahší OnePlus, no následne skvele kontroval Poco. Nebyť malého zaváhania testera v závere porovnania, zrejme by sme videli veľmi tesný výsledok. Aj z tohto pohľadu Xiaomi Poco F1 potvrdzuje, že je schopným konkurentom pre jeden z najrýchlejších smartfónov na trhu, OnePlus 6. Ktorý z nich ťa zaujal viac?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom