S príchodom októbrovej aktualizácie, známej ako 1809, prišla aj nemilá zmena, ktorá takmer znemožnila vytvorenie lokálneho konta pre systém Windows – informuje PC World. Ako na väčšinu vecí, aj tu existoval spôsob ako sa to dá obísť, avšak išlo o krkolomné riešenie a väčšina používateľov sa nakoniec aj tak podvolila a vytvorila si Microsoft účet. 

Ten samozrejme ponúka množstvo výhod a pre plnohodnotné využitie počítača je viac-menej jeho založenie potrebné, avšak mnoho používateľov kritizovalo fakt, že prakticky bola odopretá možnosť voľby pre používateľa. Problém spočíval pri inštalácii systému, kde bol používateľ vyzvaný k tomu, aby sa pripojil k internetu.

Mark Hachman/PC World: Pozor na tento trik. Pripojením sa k internetu stratíš možnosť vo verzii 1809 vytvoriť lokálne konto

Pokiaľ túto výzvu aj opätovne ignoroval, tak mu možnosť vytvorenia lokálneho konta ostala. Ak tak nespravil, cesta späť už nebola a ďalej mohol pokračovať len v prípade, že si vytvoril konto Microsoft.

Májová aktualizácia obracia kartu

Niet sa preto čomu diviť, že niektorí používatelia spustili na adresu Microsoftu vlnu kritiky. Offline účet má význam v prípade, ak chceme počítač poslať na reklamáciu, prípadne ak niekto má prevádzku s verejne prístupnými počítačmi a to posledné čo chce je to, aby bol na každom z nich prihlásený pod jeho Microsoft účtom. Zdá sa však, že spoločnosť od tejto agresívnej taktiky upustila. Májová aktualizácia označená ako 1903 uľahčuje vytvorenie offline konta.

Mark Hachman/PC World: V ľavom dolnom rohu pribudla možnosť vytvorenia lokálneho konta

Pri inštalácii systému stačí označiť možnosť Nemám internet a automaticky tak budeš môcť prejsť do nastavení miestneho účtu. Aj v prípade, ak by si sa dostal na obrazovku s vytváraním Microsoft účtu, tak v ľavom dolnom rohu je možnosť vytvorenia lokálneho účtu.

AdDuplex: Májovú aktualizáciu má zatiaľ mizivé percento používateľov

Ako však môžeš vidieť, väčšina používateľov stále používa staré verzie systému a tú najnovšiu má len niečo cez 6 % všetkých používateľov. Odporúčame ti preto skontrolovať aktualizácie systému, ktoré sú dôležité hlavne z bezpečnostných dôvodov, nakoľko s každou aktualizáciu prichádzajú aj bezpečnostné záplaty a opravy menších chýb predchádzajúcich verzií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom