Posledná generácia Apple TV tu pristála ešte v roku 2017 a preniesla obľúbenú smart krabičku do segmentu 4K obsahu. Po takmer štyroch rokoch sa dočkáme jej novej iterácie, ktorá na povrchu mnoho noviniek neprináša.

Apple

Aj napriek úplne novým vnútornostiam si Apple  ponechal pomenovanie krabičky. Apple TV 4K príde s úplne novým A12 Bionic čipom, opäť posúvajúcim obrazové hranice na novú úroveň. Celý zážitok sa pritom točí okolo HDR a štandardu Dolby Vision, ktorý dokáže využiť ako obsah určený priamo pre neho, tak aj filmy a seriály v tradičnej kvalite.

Apple

Aj keď Apple niekoľkokrát spomínal podporu 60 fps pri Dolby Vision v 4K, reč o aktuálne nastupujúcom štandarde v podobe 120 Hz nepadla. Samozrejmosťou je ale Dolby Atmos certifikácia zvuku.

Vedľa nového procesora bude nemalou novinkou v rámci drobnej krabičky možnosť kalibrácie obrazu za pomoci iPhonu. Aplikácia vyzve používateľa, aby smartfón priložil na vyznačenú plochu obrazovky, kedy následne sama vyráta, aké nastavenia Apple TV sa pre danú scenériu hodia najviac.

Dotykovú plochu vymenil kruhový ostrovček

Paradoxne najväčšou zmenou prejde diaľkový ovládač, ktorý v minulosti kvôli svojmu nepraktickému vizuálu rozdeľoval fanúšikov na dva protichodné tábory. Nový Siri Remote prinesie robustnejší dizajn, ktorý sa dočká kruhového ovládania, naposledy videného u tradičných iPodov.

NEPREHLIADNI
Trvalo to roky, no konečne prichádza revolúcia. iMac s Apple M1 čipom je tu a stavia na extravagantnom dizajne

Ten však okrem dotyku ponúka aj ovládanie v štyroch smeroch. Vítanou novinkou je aj gesto reprezentujúce kruh okolo celého obvodu dotykového ostrovčeka. Kedysi išlo totiž o pridávanie hlasu na spomínaných iPodoch, respektíve listovanie knižnicou, pričom teraz na seba preberá funkciu posúvania po časovej osi sledovaného videa.

Apple

Nová inteligentná krabička bude dostupná opäť v dvoch variantoch. Verzia s 32 GB interným úložiskom sa bude predávať od 199 € a za dvojnásobný objem úložiska si priplatíme 20 €. Ovládač Siri Remote bude dostupný aj osobitne za 65 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom