Zem nie je plochá. Toto je základný fakt, ktorý sme ako ľudstvo objavili tisícky rokov dozadu. Pred stovkami rokov sme ho dokázali oboplávaním Zeme a nespochybniteľne potvrdený bol v roku 1957 vypustením satelitu Sputnik 1 na obežnú dráhu. Napriek všetkým historickým, logickým a očividným faktom sa v posledných rokoch na internete objavuje malá, ale o to viac zapálená skupina ľudí, ktorí o tom celom pochybujú. Viac ako dvesto „plochozemcov“, ako ich nazývajú, sa stretlo na vlastnej konferencii, informuje portál IFLScience.

Ako sa dalo čakať od ľudí oddaných tejto konšpiračnej teórii, na konferencii sa prezentovalo veľké množstvo skutočne zvláštnych teórií. Dokazovanie toho, že Zem je obrovský disk, si vyžaduje predniesť veľa pseudo-dôkazov, hoci často keď niečomu ľudia naozaj chcú uveriť, kritické myslenie ide bokom. Známe sú teórie o tom, že okolo Zeme je postavený múr alebo že video zachytávajúce pristátie rakety SpaceX je sfalšované, pretože je v nízkej kvalite.

Ani táto konferencia nebola výnimkou. Jeden z rečníkov všetkým vysvetľoval, že žijeme vo svete Pac-Mana, ďalší tvrdil, že gravitácia vlastne neexistuje. „Môj výskum ničí celú kozmológiu Veľkého tresku,“ povedal rečník David Marsh. „Podporuje myšlienku, že gravitácia neexistuje a jedinou skutočnou silou v prírode je elektromagnetizmus.“ Áno, presne tak.

Jediné čo nás drží na planéte sú magnety. Marsh tvrdí, že jeho závery vzišli z „experimentov“, ktoré vykonal u seba na záhrade. Na konferencii opísal, ako pomocou fotoaparátu značky Nikon a mobilnej aplikácie sledoval a zaznamenával pohyby Mesiaca na oblohe a následne vyvrátil zákony o pohybe planéty. Ak sa ti zdá, že je to už trošku pritiahnuté za vlasy, priprav sa, bude to ešte divnejšie.

Screenshot/Youtube

Darren Nesbit publiku vysvetľoval, že ľudia pri cestovaní nenarazili na múr alebo nenašli okraj planéty práve kvôli Pac-Man efektu. Podľa jeho teórie sa na konci Zeme v podstate končí časopriestor, vďaka čomu sa objavíš na opačnom konci mapy namiesto toho, aby si spadol z okraja sveta. Na podobnom princípe totiž fungujú príšerky z hry Pac-Man. Za rozširovanie tejto a ďalších podobných teórií môže okrem iného aj algoritmus Youtube.

Screenshot/Youtube

Problémom pri konšpiračných teóriach je práve to, že si často protirečia. Iná, hoci staršia, ale stále obľúbená teória „plochozemcov“ totiž vysvetľuje, ako je možné, že ľudia žijú aj na opačnej strane planéty – napríklad v Austrálii. Austrália proste neexistuje. Je to vraj len hoax, ktorý vymysleli Briti v snahe zbaviť sa zločincov, ktorých v skutočnosti nevypravili na lodiach do Austrálie, ale všetkých nechali utopiť. Všetkých 162 000 ľudí, ktorých do Austrálie počas 80 rokov vyhostila Veľká Británia. Austrália je údajne len zásterkou na ukrytie najväčšej masovej vraždy v dejinách ľudstva.

Ak máš náhodou v Austrálii priateľov, sú to len počítačom vygenerované osoby, prípadne herci. Ak si niekedy išiel lietadlom do Austrálie, tak si bol vlastne len niekde v Južnej Afrike, pretože do tohto sprisahania sú zapojení aj všetci piloti a s lietadlami pristávajú na miestach, kde žijú zaplatení herci, ktorí hrajú Austrálčanov. Ak by však Zem naozaj bola plochá, znamenalo by to, že všetky tie stovky tisíc vedcov, ktorí v minulosti tvrdili, že Zem nie je plochá, sú z nejakého nepochopiteľného dôvodu prinútení nehovoriť pravdu. Zem je podľa „plochozemcov“ jednoducho plochá a my sa musíme zmieriť s tým, že existujú ľudia, ktorí tomu budú veriť až do smrti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP