Na tlačovej konferencii Googlu bolo predstavených mnoho skvelých noviniek. Svojho nasledovníka sa dočkal aj Chromebook Pixel, o ktorom sa však nedá hovoriť, že bol úspešný. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nový Pixelbook tak prichádza s konvertibilným dizajnom, ktorý pripomína konkurenčný Surface Book od Microsoftu. Konštrukcia je tvorená hliníkom a pôsobí skutočne prémiovo. S hmotnosť 1 kg a hrúbkou 10 mm je tak skvelým spoločníkom nielen na cestách.

Vybavený dostatkom výkonu

V útrobách laptopu sú najnovšie Intel Core procesory rady i5 a i7. Veľkosť RAM je možné rozšíriť až do veľkosti 16 GB. Úložný priestor tvorí rýchly SSD disk s maximálnou kapacitou 512 GB. Displej tohot notebooku má uhlopriečku 12,3-palcov s QuadHD rozlíšením. Batéria potom sľubuje výdrž až 10 hodín, čo rozhodne nie je zlé. Navyše podporuje rýchle nabíjanie a stačí 15-minútový pobyt na nabíjačke, aby vydržal ďalšie dve hodiny plnohodnotnej činnosti. Samozrejme nabíjanie prebieha už cez nový USB Type-C konektor.

Pixelbook

Dokonalé prepojenie so smartfónom

Nový Pixelbook prichádza s operačným systémom Chrome OS, ktorý si vieš jednoducho zosynchronizovať so svojim Androidom. Po spárovaní sa ti budú zobrazovať všetky prichádzajúce upozornenia či správy, na ktoré môžeš odpovedať priamo z laptopu. Možností spolupráce je skutočne neúrekom. Zaujímavé je však riešenie pripojenia k internetu. Pokiaľ máš v blízkosti svoj smartfón, ktorý má zapnuté dáta, Pixelbook sa prioritne pripája práve na ne.

Novinkou je taktiež aj samostatné tlačidlo, ktoré vyvolá Google Asistenta. Ten funguje v každom prípade a nezáleží pri tom, čo práve robíš. Funguje aj hlasovo a aktivuje sa známym ‚‚ OK Google.’’

Návykový stylus Pixelbook Pen

Pixelbook

Novinkou je aj predstavenie príslušenstva v podobe vymakaného stylusu. Má nízku odozvu (10 ms) a dokáže rozoznať vyše 2000 úrovni tlaku pri používaní. Prichádza aj s priamou podporou Google Asistenta. V praxi to znamená, že ak ním niečo označíš (napríklad obrázok), asistent automaticky vyhľadá dostupné informácie. Napájaný je AAA batériou a jeho oficiálna cena je 84 € (99 $).

Oplatí sa?

Základná verzia Pixelbooku začína na cenovke 847 € (999 $). Pravda, nepatrí medzi najlacnejšie, no na druhej strane je lacnejší ako niektoré smartfóny, za ktoré neváhame vynaložiť aj väčšie sumy. Nie je však dôležité hovoriť o tom, čo nedokáže, ale čo dokáže a čo za túto cenu získaš. Svoju klientelu si určite nájde a medzi konkurenciou sa nestratí. Skvelá práca, Google!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
56%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak