Aj keď je Netflix globálnym lídrom v streamingových službách, slovenská verzia služby má naďalej minimálnu podporu. Petícia, ktorá žiada sprístupnenie českej lokalizácie, získala už vyše 2200 podpisov a je blízko naplneniu prvého cieľa.

Zakladatelia petície, ktorú zverejnili na portáli Change.org, žiadajú od Netflixu sprístupnenie českého lokalizovaného obsahu aj pre slovenských používateľov. Slováci totiž majú prístup k podpore lokalizácie všetkých geografických susedov, s výnimkou Česka.

Netflix

Naši západní susedia sú nám pritom jazykovo najbližšie a sprístupnenie ich obsahu by bolo veľkým zatraktívnením služby na našom trhu. Obzvlášť s prihliadnutím na fakt, že Netflix sa slovenskej podpore očividne nevenuje, zatiaľ čo česká lokalizácia rýchlo rastie. Práve týmito dôvodmi argumentujú zakladatelia petície.

Prvý cieľ je blízko

Za cieľ pritom majú vyzbierať 2500 podpisov od používateľov. Dosiahnutie stanovenej hranice negarantuje nový obsah pre Slovákov, avšak ide o snahu zvýšiť tlak na streamovaciu službu. Zakladatelia petície sa totiž o zlepšenie lokalizácie usilujú už mesiace, no neúspešne. Teraz sa spoliehajú aj na pomoc komunity.

Ozrejmil to v nedávnom rozhovore pre portál Startitup, jeden zo zakladateľov petície Ľu­bo­mír Tuchs­cher. Dodnes sa im pritom podarilo vyzbierať už vyše 2200 podpisov a počet rýchlo rastie. Cieľ v počte signatárov sa tak prakticky s istotou podarí naplniť, ako sa však zachová Netflix, nie je jasné.

Netflix

Služba je dnes najpopulárnejšou platformou pre streamovanie filmov, pričom je od začiatku roka 2016 dostupná aj pre Slovákov. Nástup Netflixu však nebol taký, ako mnohí dúfali. Podpora slovenského dabingu či titulkov je po takmer troch rokoch od vstupu na trh mimoriadne slabá. Používatelia dnes nájdu na platforme len 25 častí videoobsahu s titulkami, posledné pritom pribudli ešte v septembri 2017.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom