Vláda Spojených štátov amerických tvrdí, že Pentagon tají dôkazy o UFO. Pentagon však práve potvrdil pravosť uniknutých záberov, ktoré zachytávajú neidentifikovateľné objekty trojuholníkového tvaru, zachytiť ich mala armádna loď, informuje Futurism.

Vysvetlenie nemá tentoraz nik, je to dôkaz o existencii mimozemšťanov?

Snímky neidentifikovateľného lietajúce objektu nad americkými vojnovými loďami sa dostali k dokumentaristovi a tvorcovi filmov Jeremymu Corbellovi, ktorý sa témy okamžite chytil. Podľa nejasného a rozostreného videa s nočným videním je nad loďou hneď niekoľko neznámych objektov v tvare trojuholníka.

Hovorkyňa oddelenia obrany, Sue Gough, sa pre Futurism vyjadrila, že ide skutočne o autentické zábery. Špecializovaná skupina UAPTF poverená skúmaním takýchto incidentov sa podľa neho zaoberá aj týmto konkrétnym prípadom. Kvôli zachovaniu bezpečnosti a zabráneniu úniku dôležitých informácií však ich zistenia zverejnené byť nemôžu.

Dokumentarista Jeremy Corbell tiež prezradil, že vláda tieto objekty vyslovene označila ako plavidlá a podotkla, že nejde o žiadnu utajenú technológiu Spojených štátov či inej armády. To všetko znie šokujúco a záhadne, video však skrýva jeden detail, ktorý by mohol celú situáciu predsa len vyriešiť.

Video je rozostrené, nejde o skutočný tvar objektov

Jedným z možných a tiež najočividnejších riešení je, že video je len rozostrené. Ako vysvetľuje youtuber Mick West, pravdepodobne ide len o lietadlo a niekoľko hviezd – tomu nasvedčuje aj blikanie objektu, ktoré je zhodné s blikaním bežných lietadiel.

Screenshot/Youtube/Collective Evolution

Kvalita objektu sa tiež počas priblíženie nezvyšuje – ide totiž o digitálny zoom kamery alebo mobilu, ktorou je priezor nahrávaný. Jeremy Corbell opisoval tieto objekty ako pyramídy, čo je však zavádzajúce tvrdenie. Nič vo videu totiž nenasvedčuje tomu, že by šlo o pyramídy – objekty sa javia ako prakticky dokonalé trojuholníky bez tendencie odhaľovať svoj tretí rozmer. Ide o efekt bokeh, teda rozostrenie, ktoré občas spôsobuje nielen eliptické, ale tiež trojuholníkové tvary.

Takéto rozostrené video sa našlo aj pomerne nedávno, nepochádzalo však z rúk armády. Natočili ho civilisti a po panike a neistote prišli niektorí na to, že sa objekt svojim pohybom nápadne podobá na parašutistu. Ten mohol niesť bezpečnostné osvetlenie – ide opäť len o dohady.

Twitter

Množstvo ďalších pozorovaní tak jednoduché vysvetlenie nemá

Ako nedávno potvrdil bývalý riaditeľ národnej rozviedky USA, vláda disponuje oveľa väčším množstvom záznamov o pozorovaniach UFO. Niektorí vládni zamestnanci sa sťažujú, že agentúry nezverejňujú relevantné informácie, píše Futurism.

Niektoré vládne agentúry tak stoja v ceste zverejneniu katalógu s pozorovaniami UFO, ktorého vytvorenie a odovzdanie do rúk verejnosti bolo nariadené ešte počas administratívy bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Bývalý riaditeľ národnej rozviedky ho chcel zverejniť už dávno, avšak nestihli previesť spisy do odtajneného formátu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom