Šepkalo sa o ňom posledné dva roky, konečne sa stáva realitou. Seriálový hit Peaky Blinders bude na Netflixe skutočne pokračovať. Nie v podobe novej siedmej série, ale celovečerného filmu, ktorému dala streamovacia služba práve zelenú. Netflix zároveň potvrdil, že do titulnej role sa vráti aj čerstvý držiteľ Oscara Cillian Murphy ako neohrozený vodca gangu z Birminghamu.

Peaky Blinders sú späť

Filmové spracovanie bude pre značku Peaky Blinders absolútnou novinkou, aj keď nie je veľkým prekvapením. O celovečernej snímke tvorca seriálu Steven Knight hovorí už niekoľko rokov, doposiaľ sa však film nikdy nedostal do finálneho štádia. To sa už teraz zmenilo a z Netflixu prichádzajú samé dobré správy.

Nový film Netflix natočí v spolupráci s BBC a pôvodnými tvorcami. Znamená to, že o film sa opäť postará talentované duo Steven Knight a Tom Harper, čo k návratu presvedčilo aj hlavné herecké hviezdy na čele s Cillianom Murphym.

TMDB.org

Zdá sa, že Tommy Shelby so mnou ešte neskončil. Nesmierne sa teším, že si zopakujem spoluprácu so Stevenom Knightom a Tomom Harperom na filmovej verzii Peaky Blinders. Táto bude pre fanúšikov,“ povedal írsky herec, ktorý si iba pred pár týždňami prevzal zlatú sošku za herecký výkon v historickej dráme Oppenheimer.

Zhodíme rukavice, sľubuje tvorca

Naposledy sme Tommyho Shelbyho videli na konci poslednej epizódy šiestej série, kedy vodca Peaky Blinders odchádzal na bielom koni a bol odhodlaný začať nový život. To sa mu však s istotou nepodarí. Steven Knight totiž avizuje návrat v plnej poľnej. „Žiadne limity, ukážeme Peaky Blinders v otvorenej vojne,“ sľubuje Knight.

Na nový začiatok Peaky Blinders si aj napriek sľubným správam ešte chvíľu počkáme. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa začne nakrúcať, ani v akom štádiu sa pripravovaným film vlastne nachádza. Bez ohľadu na to sa momentálne zdá byť pravdepodobná premiéra počas roka 2026.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú