Tohtoročné vlajkové modely od Google, Pixel 2 a Pixel 2 XL, nasledujú trend a, žiaľ, neprinášajú tak 3,5 mm audio jack. Google spolu s týmito smartfónmi predstavil aj bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds, no tým sa ešte viac do popredia dostal neduh operačného systému Android. Zdá sa však, že nám svitá na lepšie časy. 

Párovanie Bluetooth zariadení v Androide je často veľmi zdĺhavé a nekomfortné a v porovnaní s konektivitou Apple produktov ide o výrazne komplikovanejší proces. To sa však má zmeniť s príchodom novej funkcie nazývanej Fast Pair. Vďaka novej technológii nebude potrebné prehľadávať a párovať zariadenia v nastaveniach.

Fast Pair zabezpečí, že ak sa v blízkosti smartfónu objaví Bluetooth príslušenstvo, používateľ dostane upozornenie v podobe vyskakovacie okna. Tam systém zobrazí základné informácie o blízkom zariadení a jediným klikom umožní spustiť párovanie. Ak bude zároveň v obchode Google Play aj aplikácia pre dané príslušenstvo, používateľ ju môže hneď stiahnuť.

Má to jeden veľký háčik

Funkcionalitu dostanú Androidy, na ktorých beží minimálne verzia 6.0 Marshmallow a bude potrebné zapnutie Bluetooth konektivity a tiež lokalizačných služieb. Žiaľ, rýchle párovanie bude fungovať len s príslušenstvom, ktoré priamo podporuje funkciu Fast Pair, a to je zatiaľ veľký problém. Momentálne túto technológiu majú len slúchadlá Pixel Buds a Libratone’s Q Adapt On-Ear. V blízkej budúcnosti sa však očakáva rozšírenejšia podpora od výrobcov, pričom jedným z nich má byť aj spoločnosť Plantronics.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom