Tohtoročné vlajkové modely od Google, Pixel 2 a Pixel 2 XL, nasledujú trend a, žiaľ, neprinášajú tak 3,5 mm audio jack. Google spolu s týmito smartfónmi predstavil aj bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds, no tým sa ešte viac do popredia dostal neduh operačného systému Android. Zdá sa však, že nám svitá na lepšie časy. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Párovanie Bluetooth zariadení v Androide je často veľmi zdĺhavé a nekomfortné a v porovnaní s konektivitou Apple produktov ide o výrazne komplikovanejší proces. To sa však má zmeniť s príchodom novej funkcie nazývanej Fast Pair. Vďaka novej technológii nebude potrebné prehľadávať a párovať zariadenia v nastaveniach.

Pixel Buds

Fast Pair zabezpečí, že ak sa v blízkosti smartfónu objaví Bluetooth príslušenstvo, používateľ dostane upozornenie v podobe vyskakovacie okna. Tam systém zobrazí základné informácie o blízkom zariadení a jediným klikom umožní spustiť párovanie. Ak bude zároveň v obchode Google Play aj aplikácia pre dané príslušenstvo, používateľ ju môže hneď stiahnuť.

Má to jeden veľký háčik

Funkcionalitu dostanú Androidy, na ktorých beží minimálne verzia 6.0 Marshmallow a bude potrebné zapnutie Bluetooth konektivity a tiež lokalizačných služieb. Žiaľ, rýchle párovanie bude fungovať len s príslušenstvom, ktoré priamo podporuje funkciu Fast Pair, a to je zatiaľ veľký problém. Momentálne túto technológiu majú len slúchadlá Pixel Buds a Libratone’s Q Adapt On-Ear. V blízkej budúcnosti sa však očakáva rozšírenejšia podpora od výrobcov, pričom jedným z nich má byť aj spoločnosť Plantronics.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]