Spoločnosť Panasonic v súčasnosti vyvíja novú digitálnu bezzrkadlovku LUMIX S1H s Full-Frame snímačom. Ide o prvý fotoaparát na svete, ktorý dokáže natáčať videozáznam v rozlíšení 6K frekvenciou 24p (s pomerom strán 3:2), prípadne v rozlíšení 5,9K/30p (pomer strán 16:9) a v 10bitovej kvalite vo formáte 60p 4K/C4K. Bezzrkadlovka s profesionálnymi natáčacími parametrami v praktickom kompaktnom prevedení bude k dispozícii na svetovom trhu na jeseň v roku 2019.

Nový model LUMIX S1H je zástupcom nového radu LUMIX S, v ktorej Panasonic predstavuje technicky mimoriadne vyspelé Full-Frame modely. Ponúka špičkové súčasné technológie spracovania digitálneho signálu a rozptýlenia tepla vzniknutého vysokým výpočtovým výkonom čipu, to všetko v malom a ľahkom tele. Užívateľom tak otvára cestu ku kreatívnym spôsobom filmovej tvorby, ktorých by konvenčné veľké kamery a fotoaparáty neboli vôbec schopné.

Vysoké rozlíšenie až 6K v rôznych formátoch

Ako prvý Full Frame model na svete dokáže LUMIX S1H natáčať v rozlíšení 6K frekvenciou 24p (s pomerom strán 3:2), prípadne v rozlíšení 5,9K/30p (pomer strán 16:9). Ďalší svetový primát mu patrí ako prvému digitálnemu Full-Frame fotoaparátu s výmennými objektívmi s natáčaním v 10bitovej kvalite vo formáte 60p 4K/C4K.

Natáčať možno do rôznych formátov vrátane anamorfného režimu 4:3, čo zodpovedá profesionálnym požiadavkám. Obrazové dáta vo vysokom rozlíšení je možné využiť aj na tvorbu záznamov v 4K s vyššou obrazovou kvalitou, prípadne pre orez obrazu do 4K.

Široký dynamický rozsah a farebný priestor, prakticky zhodný s profesionálnymi filmárskymi kamerami

LUMIX S1H je vybavený systémom V-Log/V-Gamut s dynamickým rozsahom cez 14 EV, teda rovnakým ako u profesionálnych kamier Panasonic Cinema VariCam. Vďaka tomu dokáže zachytiť presné tonálne prechody od tieňov až po extrémne jasy. Zároveň je možné počítať s precíznym zobrazením farieb a odtieňov pleti. Záznam je kompatibilný so záznamom V-Log z kamery VariCam alebo z fotoaparátov LUMIX GH5/GH5S.

Spoľahlivé prevedenie umožňuje natáčanie v akýchkoľvek podmienkach

V každom režime možno videozáznam natáčať non-stop v garantovanej optimálnej teplote, takže sa filmári môžu plne sústrediť na svoju prácu bez ohľadu na vonkajšie podmienky. V rade Full Frame bezzrkadloviek LUMIX S Panasonic ponúkne tri modely – S1R, S1 a novinku S1H.

LUMIX S1R sa najlepšie hodí na fotografovanie v extrémne vysokej kvalite, LUMIX S1 je vyspelý hybridný prístroj pre špičkové fotografie a video a LUMIX S1H je určený predovšetkým na filmovú produkciu. S touto ponukou chce Panasonic splniť očakávania aj tých najnáročnejších profesionálov v digitálnej ére. Prototyp modelu LUMIX S1H bude možné vidieť na veľtrhu Cine Gear Expo 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom