Legenda fantasy žánru, Pán prsteňov, dostane filmové pokračovanie, upozorňuje portál ComicBook. Aj keď správa nadšencov Tolkienovho univerza nepochybne poteší, radosť z práve oznámeného celovečerného filmu nesie trpkú príchuť. Pôjde totiž o animák.

Chystaný film ponesie názov Pán prsteňov: Vojna Rohirrimov a pôjde o animovaný prequel trilógie od Petera Jacksona, ktorý sa bude odohrávať v rovnakej časovej linke.

Na čom si filmy a seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Svet z pera J.R.R. Tolkiena tak opäť ožije televíznych obrazovkách, tentokrát vďaka spolupráci štúdií New Line Cinema a Warner Bros. Animation. Podľa všetkého vo filme uvidíme kráľa Rohanu menom Helm Hammerhand a spolu s ním bližšie spoznáme aj Helmov žľab.

New Line Cinema

Vo vyhlásení spoločností k filmu stojí:

„Dvadsať rokov po vydaní cenami ovenčeného Pána prsteňov podľa ikonických kníh J.R.R. Tolkiena sa spoločnosti New Line Cinema a Warner Bros. Animation spojili, aby vytvorili originálny anime projekt zrežírovaný uznávaným filmárom Kenjim Kamiyamaou, ktorý fanúšikov zavedie k legendárnej bitke, ktorá pomohla formovať Stredozem a pripravila pôdu pre epické dobrodružstvá z filmovej trilógie Pána prsteňov.“

Nadšenie z projektu nezakrývala ani Carolyn Blackwood, riaditeľka spoločnosti Warner Bros., ktorá sľubuje sviežu a doposiaľ nevidenú históriu Helmovho žľabu, s ktorým sa filmovým fanúšikom dodnes spája jedna z najväčších bitiek na filmovom plátne.

Zatiaľ nepoznáme mená žiadnych hercov, ktorí sa svojím hlasom budú podieľať na dabovaní postáv. O produkciu sa postarajú Joseph Chou, Jeffrey Addiss a Will Matthews. Nebude chýbať ani Phillip Boyes ako konzultant, ktorý pomáhal napísať scenár pre Jacksonovu trilógiu.

New Line Cinema

Okrem tohto nečakaného a zaujímavého anime projektu tu už dlhšie máme pripravovaný seriál zo sveta Pána prsteňov, ktorý bude s rozpočtom presahujúcim miliardu dolárov vôbec najdrahším projektom v televíznej histórii. Všetky podstatné informácie o seriáli od Amazonu nájdeš v našom predošlom detailnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP