Najdrahší projekt televíznej histórie bude už čoskoro pokračovať. Druhá séria veľkolepej fantasy od Amazonu Pán prsteňov: Prstene moci sa práve ukázala v prvom traileri a je sa na čo pozerať. Sauronova moc narastá a Stredozem na čele s mocným Númenorom sa blíži k obrovskej vojne.

Pán prsteňov sa ukazuje v prvej upútavke

V druhej sérii tvorcovia sľubujú výrazne temnejší a autentickejší zážitok, rovnako ako väčší dôraz na postavy. Režisérka Charlotte Brändström, ktorá sa postarala o vybrané epizódy prvej série, tiež naznačila, že na divákov čaká viacero veľkých zvratov.

Prvá séria seriálového Pána prsteňov sa zameriavala najmä na odhalenie Saurona, ku ktorému došlo v poslednej epizóde. Teraz Temný pán začne naberať na sile a je pripravený otvorene vystúpiť voči svojim nepriateľom. Okrem navrátilcov v podobe hereckých predstaviteľov Saurona, Galadriel a ďalších bude k najvýraznejším postavám bude patriť Círdan, jeden z najstarších a najmúdrejších elfov, ktorý sa neskôr stal aj kľúčovou osobnosťou v boji proti Sauronovi.

Tvorcovia v nových epizódach podľa Hollywood Reporter chystajú aj udalosť, ktorá môže patriť k najväčším v histórii televízie – plánujú predstaviť masívnu bitku v Stredozemi, ktorá sa bude ťahať naprieč dvoma celými epizódami.

V traileri sa síce objavujú aj akčné pasáže, na detaily je však prvá upútavka zatiaľ skúpa. Predpokladáme však, že pôjde o obliehanie Eregionu. Skaza Eregionu patrí ku kľúčovými momentom v histórii Stredozeme a núka sa ako najpravdepodobnejšia možnosť podobne veľkej bitky.

K skaze Eregionu v seriáli určite dôjde, otázkou zostáva, aké tempo rozprávania príbehu tvorcovia v druhej sérii zvolia a či bude práve skaza elfskej bašty akčným vrcholom seriálu. Faktom zostáva, že Amazon má po prvej sérii veľký priestor na zlepšenie a svojmu miliardovému seriálu musí napraviť reputáciu. Premiéra druhej série Pán prsteňov: Prstene moci je naplánovaná na 29. augusta tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú