Niet pochýb o tom, že Xiaomi Mi MIX alebo Samsung Galaxy S8 spôsobili revolúciu v dizajne smartfónov. Dôkazom je aj množstvo čínskych výrobcov, ktorí sa ich snažia napodobniť.

Výrobca smartfónov Oukitel je na tom podobne. So svojím modelom K5000 sa radí ku skupine ďalších čínskych výrobcov, ktorí ponúkajú lacné bezrámikové smartfóny s pomerne lákavým dizajnom.

Displej s pomerom strán 18:9 či 4 GB RAM

Telefón sa snaží zaujať hlavne 5,7″ IPS displejom s HD rozlíšením a pomerom strán 18:9, ktorý pripomína práve Infinity displej od Samsungu a vypĺňa až 90 % prednej strany. Nad ním sa nachádza nezvyčajný, až 21 MPx selfie fotoaparát Samsung 3P3. Na zadnej strane je to zas 16 MPx snímač Sony IMX135, ktorý bude podávať tradične priemerné výsledky. No nechýba ani skener odtlačkov prstov.

Špičkové fotografie tohto lacného bezrámikového smartfónu nájdeš v galérii nižšie

Procesorom je v tejto triede známy MediaTek 6750T s 8 jadrami a taktom 1,5 GHz. Sekunduje mu 4 GB pamäť RAM a 64 GB vnútorné úložisko, ktoré je možné rozšíriť do veľkosti 128 GB. Batéria disponuje poriadnou kapacitou až 5000 mAh a v tomto prípade určite oceníš aj rýchle nabíjanie, ktoré prebieha pomocou USB-C konektora pri výstupoch 9V/2A. Samozrejmosťou je prítomnosť Androidu vo verzii 7.0 Nougat. Medzi ďalšie vlastnosti patrí napríklad podpora dvoch SIM kariet či plné LTE so všetkými najpoužívanejšími frekvenciami na Slovensku.

Kúpiť Oukitel K5000 za predpredajovú cenu len 126 €!

Najlepšia cena len v predpredaji

Známy obchod TomTop ho zaradil do svojej ponuky, a to za veľmi zaujímavú cenu len  126 €. Tá je však dostupná len v predpredaji. Akcia je časovo obmedzená a platí do konca mesiaca. Za super cenu tak získaš zariadenie, ktoré síce neohúri výkonom či najlepšími vlastnosťami na trhu, no čo sa týka dizajnu, určite ním medzi kamošmi zaboduješ.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom