Súboj nemeckých automobiliek neutícha a každá z nich sa snaží konkurenciu zdolať tým najlepším spôsobom. Ingolstadtské Audi teraz na svojich rivalov vytiahlo ťažký kaliber v podobe novej vlajkovej lode A8, ktorej sme neodolali ani my.

Premiérové predstavenie novej A8-čky počas júla minulého roka uchvátilo všetkých milovníkov automobilov. Luxusná vlajková loď z Ingolstadtu posúva hranice tohto priemyslu ešte ďalej. Dokonalo vyzerajúce línie karosérie už na prvý pohľad vzbudia pozornosť okolia, ktoré ale táto novinka taktiež zaujme svojou technologickou výbavou.

Dokonalosť z Nemecka prichádza v podobe Audi A8

Audi pri vývoji tejto majestátnej vlajkovej lode skutočne nezaháľalo a vybavilo ju tou najlepšou výbavou, akú má momentálne k dispozícií. Najvyššou a zároveň najdokonalejšou verziou tohto modelového radu je Audi A8 Long, ktorá je stavaná na to, aby splnila všetky požiadavky tých najnáročnejších zákazníkov. Samozrejme sme túto úchvatnú limuzínu neprehliadli ani my vo FonTechu a rozhodli sme sa ju počas niekoľkých dní podrobne preskúmať.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nadštandardné prevedenie Audi A8 nedáva do pozornosti len zo svojim exteriérom, kde dominujú jej robustné tvary, Matrix LED svetlá a veľké 20″ disky. To najpodstatnejšie vodič pocíti, ak sa pohodlne usadí do luxusného sedadla, ktoré ponúka výhľad na perfektne spracovaný interiér. Doménou tejto Ingolstadtskej kráľovnej sú na palubnej doske dve rozsiahle obrazovky s ovládaním infotaimentu a ďalších vyšperkovaných funkcií vozidla.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Pri každom pohľade je rozhodne vidieť nemeckú precíznosť, s ktorou Audi svoju novú vlajkovú loď navrhlo. A8-ka je predovšetkým orientovaná na zámožnejších zákazníkov, ktorí si chcú pri dlhých cestách dopriať pohodlie na zadných sedadlách. Aj tam teda nájdeme všetky možné technologické vychytávky, ktoré by mala moderná vlajková loď z Nemecka ponúkať.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Jednou z najlepších možností ako si prispôsobiť pobyt v tejto limuzíne je jedinečný tablet s perfektnou grafikou, ktorým môže cestujúci vzadu ovládať každý detail interiéru. Nie sú to však len technológie, ktorými nová A8-ka očarí. Výrobca citeľne vylepšil aj všetky jazdné vlastnosti a pridal desiatky asistentov, ktoré majú vodičovi počas jazdy pomáhať. Jednoducho, Audi sa touto novou vlajkovou loďou skutočne vyšvihlo a na trh tak prinieslo to „pravé orechové“, po čom zákazník túži.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP