Koniec roka sa nebude niesť len v duchu pokojných vianočných sviatkov, ale aj príchodu mimoriadne desivého hororu Nosferatu, ktorý je remakom jedného z najväčších klenotov svetovej kinematografie natočeného ešte v roku 1922. Možnosť nazrieť za oponu novej modernej verzie gotického hororu nám tvorcovia ponúkli vo vôbec prvej zverejnenej ukážke.

Od klauna Pennywise až po jedného z najznámejších upírov všetkých čias

Pôvodný originálny film Upír z Nosferatu vychádza z námetu slávneho románu Dracula od Brama Stokera a nebyť problémov s autorskými právami, poznali by sme ho pod jeho originálnym knižným názvom vrátane všetkých jeho postáv, ktorým musel tvorca Friedrich WIlhelm Murnau zmeniť mená.

Pre Slovákov sa film stal známym aj tým, že tvorcovia využili pre nakrúcanie aj kulisy Oravského hradu. S novou verziou teraz prichádza po viac než 100 rokoch uznávaný a talentovaný režisér Robert Eggers, ktorý je hororovým fanúšikom známy hlavne okultnou snímkou Witch či psychedelicky ladeným Lighthouse.

Príbeh jeho nového filmu sa od originálu na prvý pohľad vôbec nezmenil a fanúšikovia budú opäť svedkami posadnutosti desivého upíra, grófa Orloka mladou ženou Ellen Hunter, ktorá začína mať čoraz temnejšie sny a tak sa s prosbou o pomoc obracia na lovca upírov Hardinga a profesora Eberharta.

Prvá zverejnená ukážka dokonale charakterizuje Eggersov rukopis. Rovnako ako v jeho predchádzajúcich filmoch, aj trailer na Nosferatu ukazuje jeho schopnosť pomaly budovať napätie vďaka využívaniu len zvukových prvkov či efektnej kamery, vďaka ktorej je prítomnosť grófa Orloka doslova hmatateľná, aj napriek tomu, že ho po celý čas neukáže.

TMDB

Film okrem zaujímavej predlohy zaujme aj na svoj žáner nevídanú hviezdnu hereckú zostavu. Na jedného z najznámejších upírov všetkých čias sa premení herec Bill Skarsgård, známy ako klaun Pennywise z hororu It.

Okrem neho sa v Nosferatu predstavia Nicolas Hoult (Mad Max: Zbesilá cesta), Lily-Rose Depp (The King), Emma Corrin (The Crown), Aaron Taylor-Johnson (Lovec Kraven) či Willem Dafoe (Spider-Man: Bez domova). Premiéra snímky je naplánovaná na 25. decembra 2025.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú