Orange už v priebehu mája definitívne potvrdil vznik nového športového kanálu Orange Sport, ktorý bude exkluzívne vysielať aj futbalovú Ligu majstrov. Celkovo ponúkne viac ako 1000 hodín živých prenosov a 1500 hodín originálneho obsahu ročne. Na včerajšej prezentácii sme sa dozvedeli niekoľko ďalších detailov.

Hlavný ťahák – futbal

Vysielanie Orange Sport začína 15. augusta a hlavným ťahákom bude už spomínaná najprestížnejšia európska futbalová súťaž. Práva na Ligu majstrov vlastní Orange Sport na najbližšie tri sezóny, a to v spolupráci s českým providerom O2 Czech Republic. Aj podľa slov generálneho manažéra Orangeu, Pavla Lančariča, vysielanie súťaže bude (minimálne) zatiaľ na Slovensku exkluzívne a poskytnutie sublicencie nateraz neplánujú. Liga majstrov UEFA tak bude dostupná len na platenom kanáli.

Čo sa týka vysielania tejto súťaže, tak Orange Sport ponúkne z celkového množstva 138 zápasov viac ako 100 v priamom prenose. Vysielané budú utorkové aj stredajšie zápasy o 18:55 aj o 21:00. Aby Orange ponúkol najviac obsahu, tak počas Ligy majstrov budú súbežne vysielať aj kanály Orange Sport 2, 3 a 4. Denne bude ponúkať obsah len hlavný kanál, a to s vysielacím časom od 9:00 do 00:30. Vysielať bude v HD kvalite.

Okrem samotných zápasov budú k dispozícii aj zostrihy, štúdio a rozhovory. Keďže sa spúšťa v spolupráci s O2 Czech Republic, ktoré v Česku vytvára tiež športový obsah, tak značná časť vysielania bude aj v češtine. Hlavný zápas Ligy majstrov však vždy ponúkne slovenský komentár.

Basketbal aj MMA

Orange bližšie predstavil aj obsah mimo Ligy majstrov. Ten bude už v spomínaných časoch bežať na hlavnom kanáli Orange Sport. K dispozícii budú česká najvyššia futbalová aj hokejová súťaž,  basketbalová Euroliga, ale aj bojové športy – M1 Global a Český fighting. V programe bude zahrnutý aj obsah z kanálu FC Bayern.TV. Orange chce ponuku postupne dopĺňať, lenže je otázne kedy sa tak stane. Podľa slov Pavla Lančariča, vysielanie začne definitívne s týmto obsahom a o získaní ďalších súťaží budú rokovať.

Na včerajšom predstavení sa zúčastnil aj prezident Únie ligových klubov, Ivan Kozák. Vo výhľade je teda dohoda o vysielaní slovenskej futbalovej Fortuna ligy, bližšie detaily ale neboli prezradené. Obe strany sú však podľa vyjadrení predstaviteľov „spolupráci naklonené“.

Moderátorský a komentátorský tím Orange Sport tvoria známe mená Slávo Jurko, Štefan Eisele a Michal Maťašovský. Zatiaľ však nie je známe, za aké ceny bude nový športový kanál dostupný. Orange uviedol, že bližšie technické detaily budú oznámené v priebehu augusta. Vieme však, že obsah bude dostupný aj pre zákazníkov, ktorí nevyužívajú iné služby Orangeu. Športový kanál bude možné pozerať cez optickú sieť, internet, TV adaptér či satelit. Na detaily si však ešte musíme počkať.

Hlavné informácie o novom kanáli Orange Sport:
  • Vysielanie začína 15. augusta v HD kvalite;
  • Hlavný kanál bude vysielať v čase od 9:00 do 00:30;
  • Ťahákom je najmä exkluzívne vysielanie futbalovej Ligy majstrov s hlavným zápasom so slovenským komentárom;
  • Obsah budú ďalej tvoriť aj česká hokejová a futbalová súťaž, FCBayern.TV, basketbalová Euroliga a bojové športy;
  • Do budúcnosti sa črtá vysielanie slovenskej Fortuna ligy;
  • Tvárami sú Slávo Jurko, Štefan Eisele a Michal Maťašovský;
  • Ceny a presné technické špecifikácie budú oznámené približne o mesiac;

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom