banner-vernee-apollo-lite
Po úspechu vlajkových lodí Oppo R9 a R9 Plus sa už čoskoro dočkáme novinky pod menom R9S. Smartfón má prísť už 19. októbra so zaujímavou fotografickou výbavou i dostatočným výkonom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vďaka benchmarkovej aplikácii Geekbench a ďalším zdrojom máme výbornú predstavu o pripravovanom smartfóne. Začneme teda dizajnom, ktorý má až z 98.8% tvoriť kov a hrúbka tela má dosahovať len 6.58 mm. Dosiahnuté to má byť aj vďaka novému dizajnu plastových predelov pre antény. Uhlopriečku ani rozlíšenie displeja zatiaľ nepoznáme, no údajne by ho malo chrániť sklo Gorilla Glass 5, ktoré je známe zo Samsungu Galaxy Note 7.

oppo-r9s-geekbench

Ako procesor má byť použitý Snapdragon 625 a Geekbench odhalil aj jeho takt, ktorý sa má zastaviť na hodnote 2.0 GHz. Zaostávať nebude ani 4 GB operačná pamäť a menším sklamaním môže byť staršia verzia Androidu 6.0.1 Marshmallow. Táto výbava dokázala v aplikácii priniesť výsledok testu jedného jadra 848 bodov a pri teste viacerých jadier 3121 bodov. Ako predposlednú spomenieme 3010 mAh batériu s technológiou rýchleho nabíjania VOOC vyvinutou spoločnosťou Oppo.

oppo-r9s-cam

Ak vás nezaujali špecifikácie spomenuté vyššie, možno vás prekvapí fotoaparát. Oppo totiž na sociálnej sieti Weibo oficiálne potvrdilo premiérové použitie nového snímača Sony IMX398. To však nie je všetko a výrobca vystihuje takzvané „dvojjadrové zaostrovanie“. To má byť ešte presnejšie a rýchlejšie ako PDAF (Phase Detection Auto Focus), ktoré sa stále používa aj vo vlajkových lodiach. Za zmienku stojí aj 16 MPx rozlíšenie a netradične vysoká clona f/1.7. Počas ôsmich nasledujúcich dní, ktoré zostávajú do oficiálneho predstavenia, budeme o novinky z dielne Oppo ešte určite počuť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
82%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
18%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.