Spoločnosť Oppo predstavila dvojicu smartfónov R11s a R11s Plus. Jedná sa však skôr o refresh predchádzajúceho modelu, než úplne nový model.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Výrobca smartfónov Oppo v júni predstavil novú vlajkovú loď s označením R11 a R11 Plus. Len 4 mesiace potom dostávajú oba modely „refresh“ v podobe R11s a R11s Plus.

Väčší displej v rovnakom tele

Azda najviac pozorovanou zmenou je výmena klasického displeja s pomerom strán 16:9 za modernejší pomer 18:9. Vďaka tomu mohol výrobca použiť väčší displej bez toho, aby sa zväčšovali rozmery konštrukcie. Týmto krokom sa však musel snímač odtlačkov prstov presunúť na zadnú stranu. Všetky ostatné prvky ostali oproti predchodcom nezmenené.

OPPO R11s

‚‚Menší’’ z dvojice prichádza so 6,01″ AMOLED displejom s FullHD+ rozlíšením. Ten ponúka skutočne malé rámiky okolo displeja a vypĺňa takmer celú prednú stranu. Nad ním sa nachádza 20 MPx fotoaparát, ktorý dostal do vienka viacero funkcií. Okrem iného slúži aj na odomknutie smartfónu pomocou tváre. Na zadnej strane sa nachádza už spomenutý snímač odtlačkov prstov a tiež aj duálny fotoaparát v kombinácii 16 a 20 MPx snímačov. Obidva snímače pritom disponujú veľkou clonou f/1.7, takže problém nebudeš mať ani pri fotení večer, kedy je menej svetla.

Procesor ostal nezmenený a novinku teda poháňa Snapdragon 660 v kombinácii so 4 GB RAM. Vnútorná pamäť má veľkosť 64 GB. Napájaný je batériou s kapacitou 3205 mAh, ktorá podporuje rýchle nabíjanie technológiou VOOC. Operačným systémom je Android 7.1.2 Nougat doplnený o nadstavbu Color OS 3.2.

OPPO R11s Plus

„Plusko“ dostalo ešte väčší displej, konkrétne 6,43″ AMOLED panel s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Poháňaný je rovnako Snapdragonom 660, no pre multitasking je tentokrát k dispozícii až 6 GB RAM. Vnútorná pamäť ostala na nezmenených 64 GB. Narástla však batéria, ktorá má po novom 4000 mAh. Ostatné špecifikácie sú rovnaké ako pri R11s. Oba smartfóny sú vybavené aj DualSIM funkcionalitou, no kompletné LTE pre Európu by sme čakali márne. Novinky od Oppo podporujú základné pásma: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B8.

Dostupnosť a cena

Oppo R11s sa začne na domovskom, čínskom trhu predávať už 10. novembra v dvoch farebných prevedeniach. Dostupný bude v čiernej, červenej a zlatej farbe. Cena je stanovená na 2999 yuanov, čo je takmer 390 €. V špeciálnej červenej farbe dokonca až 415 €. R11s Plus sa začne predávať o čosi neskôr, konkrétne 24. novembra s cenovkou 3699 yuanov, čo je približne 480 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
50%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak