Spoločnosť Oppo síce nemá zastúpenie na celosvetovom trhu, no v domácej Číne sa jeho smartfónom darí nesmierne dobre. Po niekoľkých úspešných modeloch teraz prichádza ďalší zástupca strednej triedy, Oppo R11, ktorý svojimi schopnosťami narobí konkurencii vrásky na čele. 

Na túto novinku z dielne čínskej spoločnosti Oppo čakalo mnoho fanúšikov a ich priania sa teraz splnili. Model R11 prichádza v uhladenej a elegantnej celokovovej konštrukcii, ktorá dostala hneď niekoľko farebných verzií. Zákazník bude mať na výber čiernu, zlatú a ružovo zlatú variantu. Hardvérová výbava ale v strednej triede rozhodne vynikne, nakoľko nová R11-ka obsahuje dlho ospevovaný procesor Snapdragon 660. Vďaka nemu disponuje skvelým výkonom, pričom je tento čip šetrnejší k batérii.

zdroj fotografie: Oppo

Nenechaj si ujsť
Snapdragon 630 a 660 pre lacné smartfóny prinášajú doposiaľ nevídaný výkon, ale aj famóznu výdrž batérie!

S procesorom spolupracuje operačná pamäť RAM o kapacite až 4 GB a pre osobné súbory je k dispozícii 64 GB interného úložiska. Predná stena sa pýši 5,5″ AMOLED displejom s FullHD rozlíšením a hustotou pixelov 401 ppi. Oppo R11 beží na novom operačnom systéme Android 7.1 Nougat, ktorý dopĺňa grafická nadstavba výrobcu Color OS. Táto novinka však skrýva prekvapenie na zadnej strane, ktorá obsahuje duálny fotoaparát, pričom hlavný snímač prináša rozlíšenie až 20 MPx. S ním spolupracuje sekundárny 16 MPx snímač fotoaparátu.

zdroj fotografie: Oppo

Aby toho nebolo málo, tak v prípade potreby môže používateľ využiť aj 2-násobný optický zoom duálneho fotoaparátu. Výsledné snímky spracúva technológia Qualcomm Spectra ISP. Okrem toho ponúka dvojica snímačov aj špeciálny režim portrétu so zaostrením na objekt, pričom sa pozadie za ním jemne rozmaže. Oppo R11 prináša aj kvalitný predný fotoaparát, ktorý taktiež dostal 20 MPx rozlíšenie. Zdrojom energie tejto novinky je 2900 mAh batéria. Táto novinka bude v Číne dostupná už 10. júna, no oficiálna cena zatiaľ prezradená nebola. Dôveryhodný zdroj však hovorí o sume približne 430 €.


zdroj fotografií: Oppo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú