Spoločnosť Oppo predstavila svoj nový smartfón Oppo F3 Plus, ktorý poteší najmä milovníkov selfie fotografií. Prichádza s dvojicou foto snímačov na prednej strane, no nedá sa zahanbiť ani fotoaparátom na zadnej strane zariadenia. Celkovo tak ide o veľmi vydarené zariadenie. 

Najväčším lákadlom tohto smartfónu je nepochybne jeho predá strana, kde kraľujú dva foto snímače pre milovníkov selfie. Oppo sa týmto inšpirovalo zrejme u výrobcu LG, ktorý ako prvý implementoval dvojicu predných 5 MPx snímačov do modelu V10 na vytvorenie buď klasického, alebo širokouhlého záberu. V tomto prípade ale Oppo posunulo latku vyššie a vybavil  svoj smartfón klasickým 16 MPx snímačom a 8 MPx wide-angle snímačom, ktorý dokáže zachytiť až 120° širokouhlý záber.

Oppo F3 Plus
Zdroj fotografie: Opppo

Zobraziť cenu Oppo R9 z EU skladu

Na prednej strane ešte chvíľu ostaneme. Vedľa dvojice predných foto snímačov sa nachádza klasický reproduktor pre hlasové hovory, ako aj snímač priblíženia, či snímač okolitého svetla. Pod nimi sa nachádza (v prípade modelu F3 Plus) masívny 6-palcový FullHD displej krytý ochranným sklom Gorilla Glass 5. Oppo nezabudlo ani na snímač odtlačkov prstov integrovaný do domovského tlačidla. Ten taktiež prešiel zmenou oproti snímačom, ktoré používalo Oppo v minulosti. Zlepšila sa citlivosť a rýchlosť snímania. Vedľa neho nájdeme dve dotykové podsvietené tlačidlá.

Zdroj fotografie: Oppo

Oppo F3 Plus je na zadnej strane vybavený 16 MPx snímačom s prekvapivo skvelo vyzerajúcimi papierovými údajmi. Ide o novší IMX398 snímač od Sony s clonou f/1.7, ktorý sme mohli vidieť už pri modeli Oppo R9s. K lepšiemu zaostreniu dopomáha funkcia Dual Pixel a o prirodzenejšie prisvetlenie fotografovanej scény dopomôže dvojtónový LED blesk.

Oppo F3 Plus
Zdroj fotografie: Oppo

Výkon novinky zabezpečuje známy čipset Qualcommu, konkrétne osemjadrový Snapdragon 653 so štyrmi jadrami Cortex-A72 a zvyšnými jadrami A53. Sekunduje mu až 4 GB pamäť RAM, zatiaľ čo vnútorná pamäť má kapacitu slušných 64 GB. Navyše je rozšíriteľná o pamäťové microSD karty až do 256 GB. Operačným systémom nie je nič iné, než Android vo verzii 6.0 Marshmallow s grafickou nadstavbou Color OS 3.0. Celé zariadenie napája (na veľkosť zariadenia vyžadujúca) batéria o kapacite 4000 mAh, ktorú bude možné nabiť efektívnejšie a rýchlejšie pomocou novej funkcie VOOC Flash Charge. Nechýba ani už pomerne štandardný reverzibilný konektor USB Type-C.

Oppo F3 PlusZdroj fotografie: Oppo

Oppo by malo predstaviť aj menšieho súrodenca Plus verzie, model F3, o ktorom sa však zatiaľ veľa nevie. Podľa dostupných informácií by malo ísť o smartfón s rovnakými parametrami ako má aj jeho väčší súrodenec, no s menším, 5,5-palcovým displejom. Čo sa týka dostupnosti modelu F3 Plus, dostupný bude zatiaľ iba v Indii za oficiálnu cenu 30 990 indický rupií, čo je v prepočte približne 439 €.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny