Oppo F1: Expert na selfie fotografie so Snapdragonom 616

banner-redmi-3
Čínska spoločnosť Oppo predstavila Oppo F1, ktorý by mohol ašpirovať na označenie „Selfiesmartfón“. Novinka sa pravdepodobne zaradí do strednej triedy. Dnes je už konkurencia v triede mid-endov obrovská, preto sa teda poďme pozrieť, či novinka dokáže obstáť.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Zariadenie prichádza so zaoblenou celokovovou konštrukciou, ktorá je hitom zariadení v roku 2016. Prémiový dizajn dopĺňa zirkónový prach na povrchu, vďaka ktorému by malo byť zariadenie príjemnejšie na dotyk, nech už to je myslené akokoľvek. Rozmery sú  kompaktné 143,5 mm x 71 mm. Hrúbka 7,25 mm sa pravdepodobne podpísala na kapacite batérie – 2500 mAh je podľa nás dosť málo.

OPPO Find 7A môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Oppo F1

Displej smartfónu Oppo F1 dosahuje uhlopriečku 5″ s HD (1280 x 720 px) rozlíšením. Ochranu displeja má na starosti 2,5D Corning Gorilla Glass ochranné sklo, vďaka ktorému sa zobrazovací panel úspešne vyhne nežiaducim škrabancom.

Oppo f1 1
Oppo sa zameralo prevažne na kvalitu predného 8 MPx fotoaparátu, ktorý ponúka f/2.0 clonu a nový, väčší snímač. Práve veľkosť by mala zabezpečiť, že na snímač dopadne viac svetla a tým sa zvýši aj kvality fotografií aj za nepriaznivejších svetelných podmienok. Fotografie by mali byť o 30% čistejšie ako pri použití staršieho 5 MPx snímača. Softvérovou vychytávkou smartfónu je Beautify 3.0, ktoré ponúka rôzne filtre, vďaka ktorým by sa mala vydariť každá fotografia. Aspoň tak hovoria propagačné obrázky. Zadný fotoaparát bude disponovať rozlíšením 13 MPx.

Oppo F1 selfie

Svižný chod novinky zabezpečuje osemjadrový procesor Snapdragon 616 s nezistenou frekvenciou, ktorému sekunduje 3 GB RAM a vnútorné úložisko s veľkosťou 16 GB. Oppo F1 podporuje rozšíriteľnosť vnútornej pamäte pomocou MicroSD karty. OS smartfónu je ColorOS z dielne Oppo, čo je nadstavba založená na Androide 5.1. K dispozícii budú pre prípadných záujemcov 2 farebné varianty: Zlatá a Rose Gold, ktorú poznáme z najnovších Apple zariadení. Oppo F1 zatiaľ nie je dostupné pre európsky trh, no jeho cena neprevyšuje 230 €.

Zdroje: Oppo

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]