Tohtoročné iPhony 13 sa svojim predchodcom podobajú takmer ako vajce vajcu. Napriek tomu si v nich našli miesto vylepšenia, ktoré vylepšujú celkový používateľský zážitok. A hoci sa môže zdať, že prémiové modely ponúkajú takmer totožnú kvalitu fotografie, opak je pravdou.

V závere minulého týždňa sme priniesli slepý test fotoaparátov, v ktorom sme porovnali fotky z iPhonu 12 Pro Max a iPhonu 13 Pro Max. Výsledky hlasovania odhalili jednoznačného víťaza.

Výsledok slepého testu potvrdil vylepšenia tohtoročného modelu

Trojica fotoaparátov v iPhone 13 Pro Max prišla tento rok v ešte väčšom vyhotovení ako vlani a mierne sa zmenili aj vlastnosti jeho hardvéru, ku ktorým Apple pridal aj lepšie softvérové možnosti. Práve na novinky fotoaparátu lákal Apple fanúšikov aj počas predstavenia. Ako ukázalo hlasovanie v našom slepom teste, rozdiely sú viditeľné pri mnohých scénach.

NEPREHLIADNI
Slepý test iPhone 12 vs iPhone 13 (Pro Max): Uhádneš, ktorá fotka je z nového mobilu?

V našom testovaní sme porovnali fotografický výstup všetkých troch fotoaparátov bez toho, aby sme uviedli, ktoré fotografie patria konkrétnemu modelu.

Skúsenejšie oko však mohlo odhaliť, ktoré snímky boli vytvorené iPhonom 12 Pro Max a ktoré naopak zachytil kvalitnejší fotoaparát iPhonu 13 Pro Max. Ten ponúka oproti predchodcovi ešte lepší algoritmus pre spracovanie fotiek, výsledkom čoho sú prirodzenejšie zábery bez zbytočných chýb, akým sa minuloročný model často nevyhol.

Loading...

Loading…

Pri 9 testovacích fotkách totiž zvíťazil iPhone 13 Pro Max až v 8 prípadoch, kedy si získal jednoznačne najviac hlasov našich čitateľov a dokázal tak, že vylepšenia fotoaparátu sú skutočne viditeľné. Vo všeobecnosti dokáže najnovší a najprémiovejší iPhone podať lepší dynamický rozsah, vyvaroval sa aj prepáleniu bielej a napriek tmavšej čiernej prináša prirodzenejšie podanie scén.

Novinka čerpá výhodu aj z väčšieho optického priblíženia, ktoré so svojim 3-násobným zoomom dokáže priblížiť scénu alebo fotografovaný portrét lepšie ako 2,5-násobný zoom z vlaňajšieho modelu. Benefitom v oboch modeloch je totožný LiDAR senzor, ktorý dokáže vytvoriť perfektný bokeh efekt pri fotení portrétov.

Matúš Mitro/FonTech

Tak podobné a predsa tak rozdielne. Hoci vyzerajú fotoaparáty oboch modelov na pohľad totožné, iPhone 13 Pro Max dostal tento rok nespochybniteľne zaujímavé vylepšenia, ktoré povyšujú fotografovanie na ešte vyšší level.

Nejde však o zásadne veľké rozdiely, ktoré by mali presvedčiť majiteľa iPhonu 12 Pro Max k prechodu. Fotoaparát iPhonu 13 Pro Max si tak získa najmä priazeň najnáročnejších používateľov, ktorí chcú každý rok ten najlepší iPhone s najlepším fotoaparátom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú