banner-oneplus2
Čínsky strart-up OnePlus dnes predstavil svoje druhé eso v rukáve na tento rok. Novinka s názvom OnePlus X je zacielená na strednú triedu, v ktorej je konkurentov viac než dosť. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Novinka prichádza s krásnou konštrukciou, ktorá je tvorená hliníkom a sklenenou zadnou stranou. Celková hrúbka dosahuje iba 7 mm. Neskôr by sme sa mali dočkať aj ochranných krytov, ktoré ponúknu rôzne vyhotovenia. Prednej strane dominuje 5-palcový FullHD AMOLED displej s naozaj špičkovým podaním farieb a 2,5D technológiou. Vnútro OnePlus X skrýva trochu starší, no stále veľmi výkonný procesor Snapdragon 801 spolu s 3 GB operačnou pamäťou RAM. Interné úložisko dostalo kapacitu 16 GB a v podpore nájdeme aj rozšírenie pomocou microSD kariet až do kapacity 128 GB.

OnePlus 2 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oneplus-x
Na zadnej strane nájdeme 13 MPx fotoaparát s clonou f/2.2 a chýbajúcou optickou stabilizáciou obrazu. Predný selfie fotoaparát disponuje 8 MPx rozlíšením. Pod sklenenou zadnou stranou nájdeme už len 2520 mAh batériu, čo je relatívne malá kapacita, no v spojení s AMOLED displejom a do čierna ladeným OxygenOS by sme sa mohli dočkať aj celkom slušnej výdrže.

oneplus-x-2
Práve spomínaný OxygenOS je opäť správcom softvérovej časti, ktorá pracuje na Androide 5.1. Nájdeme tu opäť rôzne vylepšenia a softvérové úpravy, no vzhľad “čistého“ Androidu nevymizol. Samozrejmosťou je aktualizácia na na najnovší Android 6.0 Marshmallow.

oneplus-x-kryty
Vo výbave OnePlus X chýba NFC, technológia rýchleho nabíjania a chýba aj bezdrôtové nabíjanie. Opäť sme sa však dočkali nového hardvérového prepínača režimu oznámení (Alert slider) a DualSIM funkcionality. Pozvánkový systém bude pracovať aj v tomto prípade a dostupnosť je naplánovaná na 9. novembra pre celosvetový trh. Štartovacia cena cez oficiálny obchod bude vyšších 269 €. Do predaja sa dostane aj verzia s keramickou zadnou stranou, no počet kusov bude obmedzený na 10 000. Cena tejto verzie bude okolo 349 €.

Pozrite si video známeho Youtubera MKBHD, ktorý už naplno testuje nový OnePlus X.

Kompletná galéria vo vysokom rozlíšení:

oneplus-x-hands-on-01_0

Zdroj: Androidecentral.com, Androidcentral.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom