OnePlus 6 je ďalším očakávaným čínskym smartfónom, ktorý k nám príde už čoskoro. Doposiaľ sme ale videli len neoficiálne fotografie zariadenia, ktoré veľa naznačovali, ale stále sme si nemohli byť ničím úplne istí. Teraz však OnePlus ukázal prvý oficiálny pohľad, čoho následkom prišlo aj veľmi dôležité vysvetlenie.

Oficiálny pohľad totiž potvrdil to, čo sme očakávali, ale nie všetci úplne chceli. OnePlus 6 skutočne príde s výrezom v displeji, ktorý je známy z iPhone X. Bol to práve smartfón od Apple, ktorý ako prvý dostal tento dizajnový prvok do povedomia širšieho spektra používateľov a spoločnosť na tom postavila prakticky celú zmenu dizajnového štýlu iPhonov. Lenže spočiatku kritizovaný výrez sa zapáčil aj výrobcom Androidov, a tí ho začínajú čoraz častejšie implementovať do svojich zariadení.

Často to vyzerá len ako silené opičenie sa po firme z Cupertina, čo začína fanúšikov výrazne hnevať. Vedúci predstaviteľ spoločnosti OnePlus, Carl Pei, sa preto rozhodol celú záležitosť vysvetliť. O jeho pohľade na vec informuje portál The Verge. Pre OnePlus je teda podľa slov Peia umiestnenie výrezu displeja spôsob, ako ponúknuť používateľom viac obsahu na obrazovke a nie kopírovanie Apple. Dopĺňa pritom, že ich výrez bude menší než u iPhone X a implementovaný dômyselnejšie než u ostatných Android výrobcov.

Rozhodnú používatelia

Čínska spoločnosť vykonala aj skúšky vyše tisícky najpoužívanejších aplikácií z Google Play, aby prišla na rôzne úskalia takéhoto riešenia a dokázala konečným používateľom dodať čo najviac optimalizovaný zážitok. Po novom by už do systému OnePlus mali prísť aj gestá tiež známe z iPhone X, pričom Pei priznal, že riešenie od Apple im umožnilo zrýchliť vývoj tejto funkcie. OnePlus 6 teda definitívne príde s výrezom v displeji, otázne je ako celý tento krok pochopia nedočkaví fanúšikovia. Budú to práve oni, ktorí rozhodnú, či išlo o dobrý ťah.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom