banner-oneplus-3Spoločnosť OnePlus je výborným príkladom skvelého marketingu a svedomitej práce. Tento mladý výrobca začínal len zopár rokov dozadu úplne od nuly a dnes má vo svojom portfóliu jedno z najvýkonnejších zariadení planéty. V súčasnosti sa fanúšikovia tejto inovatívnej spoločnosti počítajú na státisíce, za čo vďačí hlavne skvelej podpore vývojárov tretích strán, či výborne nastavenej cenovej politike.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Úplne prvé zariadenie tohto výrobcu zožalo nemalý úspech. Niet sa čomu čudovať, veď OnePlus One prišiel na trh s úderným marketingom, skvelými špecifikáciami a podareným dizajnom. K tomu všetkému stačilo pridať nadupaný softvér, ktorý zabezpečil známy CyanogenMOD a úspech bol na svete. Pravidelné a rýchle aktualizácie OnePlus One sa postarali o vytvorenie konkurencie k zariadeniam Nexus od Googlu. Treba povedať, že operačný systém bol jednou z veľkých predností One-ka a takmer každý túžil vlastniť tento priam legendárny smartfón s ukážkovou podporou. Všetko krásne sa však raz musí skončiť a inak tomu nebolo ani v prípade partnerstva týchto dvoch spoločností.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

oneplus-one

Po zrušení podpory zo strany CyanogenMOD bolo len otázkou času, kedy príde OnePlus s novým riešením systému vo svojich zariadeniach. Následne sme sa tak dočkali nie jednej, ale hneď dvoch verzií operačných systémov. OxygenOS po dizajnovej a taktiež funkčnej stránke pripomínal čistú verziu Androidu, kdežto jeho náprotivok, HydrogenOS, išiel vlastnou cestou, a to najmä vďaka svojmu určeniu pre ázijsky trh. Najnovšie verzie oboch systémov, ktoré sú dostupné pre OnePlus 3 v beta verziách (Community Build), sa však na seba podobajú viac, ako kedykoľvek predtým. Za touto podobnosťou má stáť plánované zlúčenie tejto dvojice do jedného spoločného systému.

183623a6rw64iawimnpraw

Systémy sa tak dostali na verzie 3.5.1, respektíve 2.5, ktoré so sebou prinášajú zjednotenie ich dizajnovej stránky. Oba systémy majú po novom rovnaké niektoré aplikácie, ako napríklad Telefón, SMS, Kalkulačka, Nastavenia, či Počasie a taktiež ich spája viacero rovnakých dizajnových prvkov. Systémy však stále nie sú dokonale zjednotené a vývojári majú pred sebou ešte trochu roboty. Aby toho nebolo málo, aktualizácie sú dostupné len v beta verziách, čo znamená, že kde-tu sa môže vyskytovať nejaká chyba. Samotní predstavitelia spoločnosti sa nechali počuť, že najnovšími beta verziami chcú od svojich fanúšikov získať spätnú väzbu na všetky použité zmeny.

OnePlus-3-Soft-Gold-and-Graphite_fonearena-02-768x613

Vľavo HydrogenOS, vpravo OxygenOS

Pri najnovších beta systémoch však ľahko badať väčší odklon od čistejšieho Oxygenu a väčšina aplikácií sa naopak prispôsobila zmienenému Hydrogenu. Oficiálne stanovisko spoločnosti však jasne hovorí, že sa snažia spojiť obe verzie do jediného, nového operačného systému. Dvojica vývojárskych tímov spojila svoje sily a teraz sa všetkým fanúšikom snaží priniesť ten najlepší používateľský zážitok spolu s novým softvérom. OnePlus taktiež poskytol dôvod, ktorý viedol k zavedeniu tejto dôležitej zmeny.

„Hlavnou výhodou zlúčenia našich vývojárskych tímov je bez pochýb zrýchlenie poskytovania aktualizácií. Vieme, že v tomto smere máme stále čo zlepšovať a toto rozhodnutie nás rozhodne posunie tým správnym smerom.“

Vývojársky tím tak po novom bude mať menej roboty, čo sa môže priaznivo prejaviť na rýchlosti aktualizácií, či pravidelnom implementovaní bezpečnostných záplat. Podľa nášho názoru spoločnosť OnePlus učinila odvážny krok, ktorý jej však vzhľadom na zvýšenú bezpečnosť jednoznačne schvaľujeme. Ak by však niekomu nový prístup spoločnosti nevyhovoval, stále tu je možnosť využiť jednu z mnohých komunitných ROM, ktoré sú na všetky zariadenia od tohto výrobcu dostupné vo veľkom množstve.

Android-7.0-Nougat-statue-copy

Na záver už len pripomenieme, že najnovšie beta aktualizácie oboch verzií systémov sú akousi predprípravou na Android 7.0 Nougat. To znamená, že čo nevidieť sa tak majitelia OnePlus 3 môžu tešiť na najnovší Android, z ktorého bude pravdepodobne vychádzať už len jediný systém a nie dva, ako sme boli donedávna zvyknutí.

TIP: Recenzia | OnePlus 3: Do tretice všetko dobré

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]