Nedávno sme ťa informovali o tom, že nástupca úspešného smartfónu OnePlus 5 možno príde omnoho skôr než si všetci myslíme. A táto informácia začína vyzerať čoraz viac pravdivo.

Až donedávna nebola kúpa OnePlus 5 na oficiálnej stránke žiadnym problémom. Stačilo si zvoliť variant a zariadenie k zákazníkovi dorazilo do niekoľkých dní. Pred pár dňami sa ale situácia zmenila. Výrobcovi začali dochádzať zásoby a napríklad v Spojených štátoch je kúpa smartfónu nemožná. V Európe, našťastie, ešte môžeme siahnuť po modeli so 6 GB RAM, no najvýkonnejšia verzia je nedostupná.

Čo to znamená?

Vypredané zásoby su však možno predzväsťou niečoho oveľa pozitívnejšieho – príchod OnePlus 6/5T. Bolo by to síce veľké prekvapenie, ale nestalo by sa tak po prvý raz. Minulý rok bolo OnePlus 3 predstavené v júni a už v novembri sa dočkalo svojho nástupcu s označením 3T. Je teda možné, že konkurencia už na čínskeho výrobcu príliš tlačí a potrebuje prísť s niečím novým.

Inšpirácia je známa

Pokiaľ sa v čínskych značkách smartfónov orientuješ, zrejme vieš o tom, že OnePlus je spolu s výrobcami Oppo a Vivo vlastnený gigantom BBK Electronics. Keďže smartfóny všetkých troch značiek sú si v mnohých smeroch dosť podobné, už teraz máme predstavu, ako by mohol vyzerať OnePlus 5T/6. Stačí sa pozrieť napríklad na Vivo X20 alebo Oppo F5. Zatiaľ čo Vivo X20 bolo predstavené a disponuje edge-to-edge displejom á la Galaxy S8, na Oppo F5 sa ešte stále iba čaká, no zrejme bude tiež dosť podobné svojim dizajnom.

Takto by mohlo vyzerať

Fanúšikovia by sa teda mohli konečne dočkať displeja s vyšším rozlíšením. OnePlus zvykol požívať vo všetkých modeloch FullHD rozlíšnie. Nové OnePlus 5T/6 ale pravdepodobne poskytne displej s QuadHD rozlíšením a pomerom 18:9. Podľa exkluzívneho renderu, o ktorom zdroj hovorí ako o novom OnePlus 5T/6, je vidieť, že má zaoblené hrany.

Render zadnej strany však ešte svetlo svetla neuzrel, a tak môžeme len odhadovať, ako bude vyzerať. Najpravdepodobnejší bude scenár s duálnym fotoaparátom v ľavom hornom rohu a snímačom odtlačkov prstov uprostred. Čo sa týka výkonu, OnePlus 5 má momentálne ten najaktuálnejší hardvér, takže bude zaujímavé sledovať, či OnePlus niečo vymyslí a či sa vôbec nového modelu dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom