Nedávno sme ťa informovali o tom, že nástupca úspešného smartfónu OnePlus 5 možno príde omnoho skôr než si všetci myslíme. A táto informácia začína vyzerať čoraz viac pravdivo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Až donedávna nebola kúpa OnePlus 5 na oficiálnej stránke žiadnym problémom. Stačilo si zvoliť variant a zariadenie k zákazníkovi dorazilo do niekoľkých dní. Pred pár dňami sa ale situácia zmenila. Výrobcovi začali dochádzať zásoby a napríklad v Spojených štátoch je kúpa smartfónu nemožná. V Európe, našťastie, ešte môžeme siahnuť po modeli so 6 GB RAM, no najvýkonnejšia verzia je nedostupná.

Čo to znamená?

Vypredané zásoby su však možno predzväsťou niečoho oveľa pozitívnejšieho – príchod OnePlus 6/5T. Bolo by to síce veľké prekvapenie, ale nestalo by sa tak po prvý raz. Minulý rok bolo OnePlus 3 predstavené v júni a už v novembri sa dočkalo svojho nástupcu s označením 3T. Je teda možné, že konkurencia už na čínskeho výrobcu príliš tlačí a potrebuje prísť s niečím novým.

Inšpirácia je známa

Pokiaľ sa v čínskych značkách smartfónov orientuješ, zrejme vieš o tom, že OnePlus je spolu s výrobcami Oppo a Vivo vlastnený gigantom BBK Electronics. Keďže smartfóny všetkých troch značiek sú si v mnohých smeroch dosť podobné, už teraz máme predstavu, ako by mohol vyzerať OnePlus 5T/6. Stačí sa pozrieť napríklad na Vivo X20 alebo Oppo F5. Zatiaľ čo Vivo X20 bolo predstavené a disponuje edge-to-edge displejom á la Galaxy S8, na Oppo F5 sa ešte stále iba čaká, no zrejme bude tiež dosť podobné svojim dizajnom.

Takto by mohlo vyzerať

Fanúšikovia by sa teda mohli konečne dočkať displeja s vyšším rozlíšením. OnePlus zvykol požívať vo všetkých modeloch FullHD rozlíšnie. Nové OnePlus 5T/6 ale pravdepodobne poskytne displej s QuadHD rozlíšením a pomerom 18:9. Podľa exkluzívneho renderu, o ktorom zdroj hovorí ako o novom OnePlus 5T/6, je vidieť, že má zaoblené hrany.

Render zadnej strany však ešte svetlo svetla neuzrel, a tak môžeme len odhadovať, ako bude vyzerať. Najpravdepodobnejší bude scenár s duálnym fotoaparátom v ľavom hornom rohu a snímačom odtlačkov prstov uprostred. Čo sa týka výkonu, OnePlus 5 má momentálne ten najaktuálnejší hardvér, takže bude zaujímavé sledovať, či OnePlus niečo vymyslí a či sa vôbec nového modelu dočkáme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
43%
Páči sa mi to
21%
Chcem to
0%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
21%
Neznášam to
7%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
  • Pepo

    Už aj vy? :) Toto by mal byť Oppo F5 a nie OP6 alebo, ako udáva iný portál, OP5T… :)

  • peterpan

    Radšej nech ešte kúsok s tým počkajú do budúceho roka keď už bude snímač otlačkov vpredu dole už zabudovaný pod displejom u väčšiny vlajkových lodí,ak to majú kôli displeju snímač opäť len šmariť dozadu tak nech radšej nič nové nerobia.. aj keď taký face detection teda odomykanie fonu rozpoznávaním tváre by bola aspoň ako taká náhrada
    ..a taktiež plne verím a dúfam že neodstránia z fonu kôli tomu jack