Keď pred pár rokmi začala doba snímačov odtlačkov prstov, smartfóny sa rozdelili do troch kategórií. Na tie, ktoré majú snímač na prednej strane, na zadnej strane pod fotoaparátom a nakoniec aj na boku.

Kým pri väčších smartfónoch zvykne byť praktickejšie umiestnenie na zadnej strane, pri kompaktnejších modeloch si väčšina používateľov potrpí na prednom snímači. Ak spoločnosť OnePlus ako-tak sleduješ, určite vieš, že od samého začiatku používa práve umiestnenie na prednej strane. Dobrou správou je, že tomu tak bude aj naďalej. Potvrdil to spoluzakladateľ spoločnosti, Liu Zuotu, na sociálnej sieti Weibo odpoveďou na otázku od fanúšika. Aj keď môžeme brať tento krok ako samozrejmý, stále sa nájde zopár vlajkových lodí, ktoré majú skener odtlačkov umiestnený na zadnej strane. Spomeňme napríklad Galaxy S8-čku, Google Pixel či LG G6.

onepluszdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

OnePlus 3T za menej ako na oficiálnej stránke

To ale nie je všetko. Krátko po tom výrobca potvrdil aj informáciu, že jeho pripravovaná vlajková loď príde s top procesorom Snapdragon 835. Už dávnejšie bolo potvrdené aj predstavenie v tomto lete (presný termín ale nepadol) a fotoaparát vyrobený v spolupráci s DxO. Tieto oficiálne informácie rozhodne vítame v pozitívnom zmysle. Si tiež rád, že OnePlus 5 príde so snímačom odtlačkov na prednej strane?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú