Väčšina svetových výrobcov smartfónov predstaví viacero modelov ročne, ktoré sú rozdelené do rôznych cenových a výkonnostných kategórií. Ako pri všetkom, tak aj tu sa však nájde zopár výnimiek, ktoré potvrdzujú pravidlo. Touto výnimkou je napríklad spoločnosť OnePlus, ktorá svoje novinky nepredstavuje nijak často.

Vďaka tomu sú však o poznanie zaujímavejšie. Za všetko hovorí aktuálna vlajková loď, ktorá nesie názov OnePlus 5. Tá ponúka kvalitne spracovanú konštrukciu, ktorá je vyhotovená do pohľadného, aj keď možno trošku obkukaného dizajnu. Po dizajnovej stránke je totiž nepochybne inšpirovaný smartfónmi od spoločnosti Apple.

Snúbenie krásy a výkonu

Zobraziť celú galériu (2)
Kristián Hrušovský / FonTech

Najviac to badať na strane zadnej, ktorá preberá rovnaké umiestnenie prvkov. V strednej časti sa tak nachádza logo spoločnosti, pričom ľavý horný roh zdobí duálny 16 MPx fotoaparát spolu s duálnym LED bleskom. Ide o snímač, ktorý kombinuje klasický objektív s teleobjektívom. Ten zabezpečuje až dvojnásobné optické zväčšenie bez straty kvality. Hliníková pokrievka je po bočných hranách príjemne zaoblená, vďaka čomu plynulo prechádza do predného odolného skla.

Zobraziť celú galériu (2)
Kristián Hrušovský / FonTech

Toto sklo je po stranách zahnuté a jeho primárnou úlohou je chrániť 5,5-palcový displej pred poškodením. Ten je typu Optic AMOLED, pričom ponúka FullHD rozlíšenie, ktoré zaisťuje skvelý zážitok z prezerania multimediálneho obsahu. Tesne nad ním je situovaná predná 16 MPx selfie kamera s clonou f/2.0 a elektronickou stabilizáciou obrazu. Okrem toho však spodnú časť prednej strany zaberá trojica tlačidiel, z ktorých to stredné slúži aj ako skener odtlačkov prstov. Ďalej určite stoja za zmienku hardvérové parametre.

Cenovka bez DPH, ktorá prekvapí

Tie začínajú pri 8-jadrovom procesore Snapdragon 835, pokračujú 6 GB RAM pamäte, ale aj grafickým akcelerátorom Adreno 540. Okrem toho nechýba ani slot na dve SIM karty s podporou všetkých LTE sietí. Samozrejmosťou je aj Bluetooth 5.0 či 3300 mAh batéria, ktorá podporuje rýchle nabíjanie Dash Charge.

Kúpiť OnePlus 5 za fantastických 331 € (8569 kč)
Kupón pre prvých desiatich: OnePlus5GRAY

Čerešničkou na už tak chutnej torte je skvelá cena, ktorá po zadaní kupónu OnePlus5GRAY klesne na neskutočných 331 € (8569 kč). Za túto cenu si bude môcť smartfón OnePlus 5 zadovážiť prvých 10 šťastlivcov, ktorí sa pri voľbe dopravy cez EU Express vyhnú aj platbe DPH. Výpredajová cena tohto smartfónu je 422 €, pričom vďaka nášmu kupónu ho dostaneš až o 91 € lacnejšie. V porovnaní s oficiálnou cenou však ide o rozdiel až 168 €!

Kupón je možné aplikovať v košíku:

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / GearBest

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom