banner-oneplus-3
OnePlus sa držal zásady, že každý rok predstavení len jednu vlajkovú loď, ktorá bude súperiť s tými najlepšími hráčmi na trhu. V očiach mnohých používateľov to vyvolalo nemalé sympatie, no rok 2016 priniesol zásadný zlom. Aj keď je OnePlus 3 suverénne najlepším smartfónov v mladej histórii výrobcu, predsa len sme sa dočkali ďalšieho high-end smartfónu. 

Dnes, 15. novembra nás teda potešil OnePlus 3T, ktorý bude hájiť farby čínskeho výrobcu až do príchodu 4-ky. Model 3T je navonok takmer nerozoznateľný od aktuálneho súrodenca a ladné krivky v podobe hliníkového unibody tela ostali, našťastie, zachované. Veď predsa, ako sa hovorí, netreba meniť to, čo je dokonalé. Výraznejšou novinkou pri vzhľade je len nové bronzové farebné prevedenie namiesto grafitovej. Nezmenený ostal aj použitý displej, teda opäť 5,5-palcový panel s Optic AMOLED technológiou.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

oneplus-3t-oficialnenahlad

Zmena je badateľná aj pri použitom procesore, ktorým je Snapdragon 821 so štvoricou Kryo jadier s pracovnou frekvenciou 2,35 GHz. Tejto výpočtovej jednotke súbežne dopomáha aj masívna 6 GB LPDDR4 operačná pamäte RAM a v neposlednom rade aj dvojica interných úložísk (UFS 2.0) s kapacitou 64 GB a 128 GB. Mierne navýšenie sa dotklo aj batérie, ktorá má teraz kapacitu 3400 mAh, pričom nechýba ani rýchlonabíjanie Dash Charge. Pre nás nepochopiteľným krokom je ponechanie staršieho Androidu 6.0 Marshmallow s nadstavbou OxygenOS.

oneplus-3t-oficialne

Ako jedno z najvýraznejších vylepšení (i keď vylepšenie to nie je až také markantné) môžeme považovať „upgrade“ fotoaparátu, no nie toho hlavného. Najväčšiu zmenu si totiž pripísal 8 MPx selfie snímač, ktorý nahradil 16 MPx selfie fotoaparát Samsung 3P8SP s clonou f/2.0 a veľkosťou pixelov 1 mikrón. Primárny fotoaparát, žiaľ, ostal nezmenený. Má teda rozlíšenie 16 MPx, clonu f/2.0, optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu, a rýchle PDAF zaostrovanie.

oneplus-3t-oficialne1

Nechýba ani NFC, reverzibilný USB Type-C konektor a DualSIM funkcionalita s kompletnou podporou všetkých LTE frekvencií, podobne ako pri OnePlus 3. Koľko teda bude stáť tento nový „zázrak“? Absolútne minimálne vylepšenia zo strany OnePlus teda vyústili do koncovej ceny 439 € pre slabšiu verziu, zatiaľ čo najvýkonnejší variant príde na trh s cenovkou 479 €. Predaj v Európe odštartuje 28. novembra.

TIP: Recenzia | OnePlus 3: Do tretice všetko dobré

oneplus-3t-oficialne

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP