Čínske smartfóny už dávno nie sú lacné napodobeniny zariadení známych značiek. Postupom času sa vypracovali na originálne a nadupané stroje, ktorých popularita neustále stúpa. Do tejto vlny sa len pred pár rokmi pridala stále mladá čínska spoločnosť OnePlus, ktorej segment smartfónov cieli na tých najlepších.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť OnePlus sa drží svojho pravidla, ktoré si stanovili hneď pri vzniku. Za rok predstavia jeden, maximálne dva modely, ktoré stoja za to. Minulý rok sme sa dočkali parádneho OnePlus 3, ktorý koncom roka dostal vylepšeného nástupcu – model OnePlus 3T. Práve tento smartfón je často prirovnávaný k najznámejším vlajkovým lodiam výrobcov ako Samsung, LG či dokonca Apple. Svoje miesto si vyslúžil aj v niekoľkých svetových rebríčkoch najlepších smartfónov za rok 2016.

OnePlus 3T
zdroj fotografie: Techmiao

Kúpiť OnePlus 3T za skvelých 382 €
Zľavový kupón GB3T

Čo z OnePlus 3T teda robí tak perfektné zariadenie? Jednoznačne cena. Jeden z najlepších smartfónov minulého roka si vďaka kupónu GB3T teraz môžeš zakúpiť za perfektných 382 €, čo je dokonca o takmer 60 € menej ako cena na oficiálnom webe výrobcu! Aj keď OnePlus 3T zoženieš za cenu hlboko pod 400 €, rýchlosťou systému prekonáva aj taký Samsung Galaxy S7 Edge, ktorý stojí až 515 €.

OnePlus 3Tzdroj fotografie: Dglte

Model 3T je navonok takmer nerozoznateľný od aktuálneho súrodenca a ladné krivky v podobe hliníkového unibody tela ostali, našťastie, zachované. Veď predsa, ako sa hovorí, netreba meniť to, čo je dokonalé. Výraznejšou novinkou pri vzhľade je len nové bronzové farebné prevedenie namiesto grafitovej. Nezmenený ostal aj použitý displej, teda opäť 5,5-palcový panel s Optic AMOLED technológiou.


zdroj fotografie: Techmiao

Zmena je badateľná aj pri použitom procesore, ktorým je Snapdragon 821 so štvoricou Kryo jadier s pracovnou frekvenciou 2,35 GHz. Tejto výpočtovej jednotke súbežne dopomáha aj masívna 6 GB LPDDR4 operačná pamäte RAM a v neposlednom rade aj dvojica interných úložísk (UFS 2.0) s kapacitou 64 GB a 128 GB. Mierne navýšenie sa dotklo aj batérie, ktorá má teraz kapacitu 3400 mAh, pričom nechýba ani rýchlonabíjanie Dash Charge. Pre nás nepochopiteľným krokom je ponechanie staršieho Androidu 6.0 Marshmallow s nadstavbou OxygenOS.


zdroj fotografie: Techmiao

Ako jedno z najvýraznejších vylepšení (i keď vylepšenie to nie je až také markantné) môžeme považovať „upgrade“ fotoaparátu, no nie toho hlavného. Najväčšiu zmenu si totiž pripísal 8 MPx selfie snímač, ktorý nahradil 16 MPx selfie fotoaparát Samsung 3P8SP s clonou f/2.0 a veľkosťou pixelov 1 mikrón. Primárny fotoaparát, žiaľ, ostal nezmenený. Má teda rozlíšenie 16 MPx, clonu f/2.0, optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu, a rýchle PDAF zaostrovanie. Nechýba ani NFC, reverzibilný USB Type-C konektor a DualSIM funkcionalita s podporou LTE sietí, ktorá však v tomto prípade nie je kompletná.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
58%
Chcem to
4%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]