OnePlus 3 obsahuje zlú správu pamäte, ani 6 GB RAM nestačí na Galaxy S7

banner-umi-super
Tohtoročným trendom pri väčšine vlajkových lodí je 4 GB RAM pamäť. Model OnePlus 3 však ponúka vo svojej výbave až ohromných 6 GB RAM.  Takáto hodnota by smartfónu mala poskytnúť konkurenčnú výhodu najmä pri využívaní viacerých aplikácií súčasne. OnePlus 3 sa práve v teste multi-taskingu stretol s poriadne tvrdým súperom, Samsungom Galaxy S7. Súboj však pre najnovšie zariadenie OnePlus dopadol veľmi zle.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Priebeh testu bol veľmi jednoduchý: obe zariadenia súperili v dvoch kolách, počas ktorých bolo ich úlohou čo najrýchlejšie načítať rôzne aplikácie. Zatiaľ čo prvé kolo ukázalo, ako rýchlo sú zariadenia schopné otvoriť aplikáciu po prvýkrát, v druhom kole sa testovala schopnosť udržať jednotlivé aplikácie uložené v pamäti.

Samsung Galaxy S7 G930F 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oneplus-3-6gb-ram
Model Galaxy S7 si s prvým kolom poradil za jednu minútu a jednu sekundu, a to druhé zvládol za skvelých 33 sekúnd. OnePlus 3 bol počas úvodného kola o desať sekúnd pomalší, kde dosiahol čas 1 minúty a 11 sekúnd. Priepastný rozdiel však nastal v druhom kole. To zariadeniu trvalo nekonečných jednu minútu a desať sekúnd. Z videa je zreteľné, že OnePlus 3 načítaval každú aplikáciu znova, keďže ich nedokázal udržať v pamäti po predchádzajúcom spustení.

Je nemožné, aby OnePlus 3 využíval v teste celých 6 GB RAM. Problém tak pravdepodobne nastáva v zlej správe pamäte aplikovanej softvérom smartfónu. Dúfame, že technici OnePlus na tomto probléme v nasledujúcich týždňoch zapracujú a vydajú aktualizáciu, ktorá dovolí užívateľom OnePlus 3 naplno využiť možnosti smartfónu so 6 GB RAM.

Zdroj: Phanandroid.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]