OnePlus 3 obsahuje zlú správu pamäte, ani 6 GB RAM nestačí na Galaxy S7

Teraz čítate
OnePlus 3 obsahuje zlú správu pamäte, ani 6 GB RAM nestačí na Galaxy S7

banner-umi-super
Tohtoročným trendom pri väčšine vlajkových lodí je 4 GB RAM pamäť. Model OnePlus 3 však ponúka vo svojej výbave až ohromných 6 GB RAM.  Takáto hodnota by smartfónu mala poskytnúť konkurenčnú výhodu najmä pri využívaní viacerých aplikácií súčasne. OnePlus 3 sa práve v teste multi-taskingu stretol s poriadne tvrdým súperom, Samsungom Galaxy S7. Súboj však pre najnovšie zariadenie OnePlus dopadol veľmi zle.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Priebeh testu bol veľmi jednoduchý: obe zariadenia súperili v dvoch kolách, počas ktorých bolo ich úlohou čo najrýchlejšie načítať rôzne aplikácie. Zatiaľ čo prvé kolo ukázalo, ako rýchlo sú zariadenia schopné otvoriť aplikáciu po prvýkrát, v druhom kole sa testovala schopnosť udržať jednotlivé aplikácie uložené v pamäti.

Samsung Galaxy S7 G930F 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


oneplus-3-6gb-ram
Model Galaxy S7 si s prvým kolom poradil za jednu minútu a jednu sekundu, a to druhé zvládol za skvelých 33 sekúnd. OnePlus 3 bol počas úvodného kola o desať sekúnd pomalší, kde dosiahol čas 1 minúty a 11 sekúnd. Priepastný rozdiel však nastal v druhom kole. To zariadeniu trvalo nekonečných jednu minútu a desať sekúnd. Z videa je zreteľné, že OnePlus 3 načítaval každú aplikáciu znova, keďže ich nedokázal udržať v pamäti po predchádzajúcom spustení.

Je nemožné, aby OnePlus 3 využíval v teste celých 6 GB RAM. Problém tak pravdepodobne nastáva v zlej správe pamäte aplikovanej softvérom smartfónu. Dúfame, že technici OnePlus na tomto probléme v nasledujúcich týždňoch zapracujú a vydajú aktualizáciu, ktorá dovolí užívateľom OnePlus 3 naplno využiť možnosti smartfónu so 6 GB RAM.

Zdroj: Phanandroid.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem.
 • Ved kym OnePlus vyda prvu schopnu romku officialnu bude trvat veky :D jak na OnePlus One bola prva ROMka plna bugov atd

 • peterpan

  no prosim.. hlavne ze ste ho tu uz vynasali do nebies… o dalsi dovod navyse ist do Mi5 pro, 128gb ci zuk z2 pro

  • Mario Kovačič

   Ale bohuzial su vsetky male premna. Minimum je premna 5.7 a tu sa tazko zhana nieco normalne. Ak aj nieco predstavia tak to ma ubohy vykon alebo baterku.

  • Jaroslav Guľaš

   jj kamoško … xiaomi mi5 ide jak raketa …. úplne rozbil s7mičku https://www.youtube.com/watch?v=frzh-l4hceo

  • lukino86

   Nezabudni na 100000tb sd kartu

 • Martin

  CEO oneplus odpovedal na twitteri že OP3 používa inú prácu s RAM ako samsung, ktoré je úspornejšie pre batériu https://twitter.com/melvinjoosten/status/743712285797953536?s=09

  • Martin

   treba iba rozkliknúť tweet :)

   • Martin

    Podľa mňa je rozdiel ako dlho je otvorená aplikácia v OP3… keď ju otvorí na sekundu ako vo videu napríklad, tak ju OP3 po čase zatvorí lebo to môže detekovať ako že sa človek pomýlil :) tuto vo videu ukazuje koľko hier dokáže hier spustených na pozadí :) https://www.youtube.com/watch?v=NnhOa8sPX2E

 • lukino86

  Ja som zas videl ze mi 5od xiaomi ďaleko nestíhala oneplus 3 to je tak ťažký konkurenčný boj veľa výrobcov a každý chce byť na 1 mieste zas netreba veriť každému videu na YouTube