banner-oneplus2Drvivá väčšina nielen čínskych, ale i svetových výrobcov balí systém Android do rôznych nadstavieb. Samsung používa TouchWiz, Xiaomi MIUI, Huawei má EMUI a spoločnosť OnePlus má svoju nadstavbu OxygenOS. Posledný menovaný výrobca usilovne pracuje na vylepšení svojej nadstavby. Dôkazom je už druhá beta verzia systému Android 6.0 Marshmallow, ktorý je doplnený o OxygenOS vo verzii 3.0.1.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Druhá beta je miernou evolúciou tej prvej a prináša zopár nových funkcií. Nevýhodou tohto buildu je však skutočnosť, že je dostupný jedine pre OnePlus 2 a zvyšné smartfóny spoločnosti ostali zatiaľ ochudobnené o novú verziu nadstavby. Navyše aktualizácia nie je dostupná cez OTA a systém sa tak dostane do zariadenia jedine manuálnym flashnutím. Dúfajme, že stabilná verzia systému bude čoskoro dostupná pre všetky zariadenia od OnePlus a bude sa šíriť raketovou rýchlosťou pomocou OTA aktualizácii. Nižšie sú uvedené niektoré zo zmien, ktoré možno nájsť v najnovšej verzii:

OnePlus 2 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


  • Rozšírený režim Doze, ktorý sa postará o lepšiu optimalizáciu spotreby batérie
  • Vylepšenie skenera odtlačkov prstov pre rýchlejšie a presnejšie rozpoznávanie
  • Pridaná funkcia odstránenia procesov bežiacich na pozadí
  • Uzamknutie nedávno spustených aplikácií, ktoré nechcete odstrániť
  • Oprava chyby pri vlastnom výbere sieťového operátora
  • Klávesnica Swiftkey aktualizovaná na verziu 6.3.3
  • Opätovné pridanie funkcie nastavenia vyváženia farieb
  • Vylepšenia fotoaparátu vrátane opravy stabilizácie obrazu

Pre kompletný návod na inštaláciu novej beta verzie pre OnePlus 2 navštívte oficiálnu stránku spoločnosti, kde sa nachádza podrobný postup. Inštalácia je na vlastnú zodpovednosť. Podľa počtu nových funkcií a opráv súdime, že stabilná verzia tu bude čo nevidieť.

Stiahnuť OxygenOS 3.0.1

Zdroj: Phandroid.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom