banner-ulefone-future
Ak hľadáte kvalitný tablet s výborným pomerom cena/výkon, tak dnešný článok je pre vás. Predstavíme vám tablet od spoločnosti Onda, ktorý stojí menej než 163 €, no dokáže konkurovať aj o polovicu drahším tabletom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po konštrukčnej stránke ide o 7,9 mm tenký tablet a Onda V919 Air je vybavený aj dvojicou 2 MPx kamier. Konektivita je však veľmi obmedzená. Na vrchnej strane nájdeme microUSB port s podporou OTG, microHDMI pre pripojenie externej obrazovky alebo projektora a tiež 3,5 mm audio jack. Na pravej strane je už iba slot pre microSD karty, tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania.

1452162169206803

Zadná strana obsahuje jeden z fotoaparátov a mono reproduktor. Predná strana vás určite zaujme 9,7-palcovým IPS displejom, ktorý dosahuje vysoké rozlíšenie 2048 x 1536 pixelov. Predná kamera je umiestnená tradične nad displejom a dosahuje rovnaké rozlíšenie ako zadná kamera, teda 2 MPx.

zzzz

Najväčším lákadlom je dual-boot medzi Windowsom 10 a Androidom 5.1 Lollipop. Ten vám umožňuje zvoliť si operačný systém pri spustení zariadenia. So zvyšujúcim sa množstvom operačných systémov narastajú aj nároky pre úložisko. V základe dostanete 64 GB interného úložiska pre vaše dáta. Pamäť môžete zväčšiť pridaním microSD karty s maximálnou kapacitou až 128 GB. Plynulý multitasking pre oba systémy zabezpečí 4 GB RAM pamäte.

Keď už poznáme, že máme dostatok pamäte, môžeme sa pozrieť na to, čo z nej vyťažíme. Šťavu v obvodoch rozprúdi procesor Intel Atom X5-Z8300 so základnou frekvenciou 1,44 GHz. Ak to bude používateľ potrebovať, procesor dokáže všetky svoje 4 jadrá pretaktovať na frekvenciu 1,84 GHz. Jadrá procesora sú vyrobené 14 nm technológiou. O napájanie sa postará 7200 mAh batérie. Jej nabíjanie prebieha klasickým adaptérom s výstupom 5V/2A. Vďaka tomu môžete zariadenie nabíjať aj pomocou powerbaniek. Na cestách vás už teda nič nezaskočí a tablet bude vždy pripravený na prácu.

1459496847776236

Aj keď tablet prichádza s nízkou cenovkou, vyznačuje sa veľkou ponukou príslušenstva od ochranných fólií cez klasické obaly, až po bluetooth dok s klávesnicou. Dok prichádza s voľne vloženou klávesnicou, ktorá presne zapadá do obalu. Jej nabíjanie prebieha cez microUSB port. Tablet sa vkladá do plastového krytu, ktorý umožňuje jeho polohovanie a jednoduchšiu prácu. Kúpiť je možné aj kožený obal, ochrannú fóliu, či sklo.

Kúpiť Onda V919 Air za 162 €

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
83%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]