Marvel počas minuloročnej jesene prekvapil divákov Disney+ netradičnou hororovou novinkou Vlkolak: Nočný lovec. Filmový špeciál, ktorý bol vydaný v čiernobielom formáte, si vďaka jedinečnosti rýchlo získal priaznivcov a dostával aj skvelé hodnotenia. Marvel teraz hororový príbeh vydá v novej podobe.

Experiment sa Disney vyplatil

Vlkolak: Nočný lovec je doposiaľ najväčším experimentom spomedzi všetkých titulov Marvelu. Krátky, iba 52-minútový film je totiž poctou hororom z 30-tych rokov minulého storočia, čomu zodpovedá aj jedinečný vizuál – celý film je nakrútený čiernobielo.

Príbeh sa sústredí na tajnú skupinu lovcov príšer a ich stretnutie v prastarom strašidelnom sídle pri príležitosti úmrtia ich vodcu. Udalosti čoskoro naberú na obrátkach a začne sa neľútostný krvavý boj o zisk starodávnej rodinnej relikvie. Víťazom bude ten, kto masaker prežije.

Novinka predstavuje plejádu monštier v podobe upírov, vlkolakov a ďalších bytostí, medzi ktorými znalci komiksov nájdu aj viacerých známych (anti)hrdinov. Patria sem napríklad vlkolak Jack Russell, obávaná lovkyňa Elsa Bloodstone či príšera Man-Thing, ktorí zároveň stoja v centre diania.

Za halloweenskym špeciálom Marvelu stojí hudobný skladateľ Michael Giacchino, ktorý sa postaral napríklad o soundtrack k Spider-Man: Bez domova či novému Batmanovi, na režisérskom kresle ale išlo o jeho prvotinu.

Príde ich viac

Fanúšikovia aj kritici však práve túto skutočnosť vyzdvihujú – Giacchino sa svojou filmovou prvotinou nebál vykročiť z radu a predstavil brutálnu, nesmierne zábavnú jazdu, ktorá patrí k najoriginálnejším počinom od Marvelu vôbec.

Vlkolak: Nočný lovec bude rok po svojej premiére vydaný znova, tentokrát však vo farebnom formáte. Diváci si tak budú môcť netradičný horor vychutnať v novom svetle, vďaka čomu podľa tvorcu sledovanie naberie nový rozmer.

Vlkolak: Nočný lovec zároveň nebude jedinou mrazivou novinkou na Disney+ v októbri. Služba v rámci svojej halloweenskej kampane do ponuky uvedie viacero ďalších tematických snímok ako psychologický triler Nikto ťa nezachráni, hororovo-komediálny seriál Goosebumps či tohtoročnú rodinne ladenú snímku s hviezdnym obsadením Strašidelný dom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú