Nástupca phabletu Xiaomi Mi Max 2, ktorý bol predstavený v júli minulého roku v Indii, sa nezadržateľne blíži a jeho uvedenie na trh nás čaká už o dva dni. Ešte pred oficiálnym predstavením však máme možnosť nazrieť na kompletný dizajn chystanej novinky.

O oficiálne rendery Mi Max 3 sa s nami podelil prezident Xiaomi, Lin Bin. Obrázky sú ešte v nižšej kvalite, avšak nechávajú nás už naplno nahliadnuť na konštrukčné prevedenia očakávaného phabletu. Na prednej strane tak kraľuje obrovský displej, ktorý by mal dosahovať veľkosť až 6,9 palcov. Ponúknuť by pritom mal rozlíšenie FullHD+ s pomerom strán 18:9. Lin Bin zároveň uviedol, že napriek veľkosti displeja, zariadenie nebude v ruke pôsobiť nadrozmerne.

Phablet tiež z dizajnu vynecháva výrez v displeji, a na hornej a dolnej strane tak nájdeme len pomerne tenké rámiky. Vzadu nás už čaká dvojica fotoaparátov. Ich rozlíšenie by malo byť na úrovni 12 MPx a 5 MPx a snáď prinesú aj funkcie s využitím umelej inteligencie. Predný snímač má ponúknuť zábery s kvalitou 8 MPx. Na zadnej strane nájdeme, pre Xiaomi tradične umiestnený, snímač odtlačkov prstov.

Veľká batérie a zrejme dve výkonnostné verzie

Dobrou správou je, že výrobca v Mi Max 3 ponechá aj 3,5 mm audio jack. Phablet pritom podľa zverejnených renderov príde v troch farebných prevedeniach. Okrem tradičnejších verzií v čiernej a zlatej farbe, nás čaká aj zaujímavý modrý model. Používatelia vkladajú veľkú nádej do výdrže batérie. Aj Lin Bin prízvukoval nadštandardnú výdrž, ktorú má zaistiť až 5500 mAh batéria. Rozhodne budeme zvedaví na výkon v reálnych podmienkach.

Ďalšie informácie už viac-menej pochádzajú z predchádzajúcich únikov a pri oficiálnom predstavení by nás Xiaomi ešte mohlo niečím prekvapiť, veľmi sa to však neočakáva. Podľa predpokladov by sme tak mali vidieť dve výkonnostné verzie Mi Max 3 s procesorom Snapdragon 636 a 4 GB RAM, a Snapdragon 710 v kombinácii so 6 GB operačnou pamäťou. Vnútorná pamäť sa očakáva v konfigurácii 64 a 128 GB. Na ceny a dostupnosť si ešte budeme musieť dva dni počkať, avšak z tohto pohľadu Xiaomi málokedy sklame.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom