Čakanie fanúšikov Xiaomi sa skončilo. Spoločnosť dnes ráno oficiálne odhalila najnovšiu generáciu z rodiny populárnych fitnes náramkov Mi Band. Dostalo sa na vylepšenia v mnohých oblastiach, vďaka čomu si túto novinku používatelia obľúbia ešte viac. Xiaomi Mi Band 5 je tu a prichádza s vylepšeným dizajnom, hardvérom a funkciami za cenu, ktorá opäť poteší všetkých zákazníkov, informuje Android Authority.

Xiaomi na nový náramok Mi Band 5 lákalo fanúšikov už dlhý čas a krátko pred predstavením odhaľovalo aj čiastočné informácie o vylepšeniach. Teraz je však všetko oficiálne a nová generácia najpopulárnejšieho fitnes náramku na svete sa nám odhalila v plnej paráde.

Vylepšení sa dočkala táto novinka v každom smere, od dizajnu, cez funkcie, až po samotné senzory, vďaka čomu prináša ešte lepšie možnosti ako jej predchodca. Stále však za veľmi lákavú cenu, ktorá v prípade čínskej verzie nedosahuje ani 30 dolárov.

Treba však zdôrazniť, že dnešné predstavenie sa týkalo práve Xiaomi Mi Band 5 určeného pre tamojší čínsky trh a odhalenie globálnej verzie sa zatiaľ neuskutočnilo. Verzia pre ostatné krajiny sa bude mierne líšiť, čo sa môže odraziť aj na výslednej cenovke. Odlišností ale nebude príliš veľa a základ ostane v oboch prípadoch rovnaký.

Známy dizajn s väčším displejom

V prvom rade Xiaomi zapracovalo na vylepšení po dizajnovej stránke. Na prvý pohľad sa to nemusí zdať, keďže sa aj táto novinka ponáša na predošlý model, no v skutočnosti sa spoločnosť rozhodla využiť v Mi Band 5 o 20 % väčší 1,1″ AMOLED displej so svietivosťou 450 nitov. V porovnaní s 0,95″ palcovým panelom v Mi Band 4 ide o mierny nárast uhlopriečky, no vďaka tomu sa zmenšili aj rámiky okolo displeja.

Xiaomi

Nová generácia tak pôsobí modernejšie a na väčšej ploche dokáže zobraziť viac informácií. Rozlíšenie 1,2″ obrazovky potom činí 126 x 294 pixelov a podporuje 100 % farebnej škály P3. Okrem toho budú môcť používatelia využiť aj novú grafiku a ciferníky, ktoré na väčšej obrazovke vyniknú ešte lepšie. V tomto smere pribudlo do Mi Band 5 viac ako 100 animovaných pozadí s postavičkami z animákov ako Neon Genesis Evangelion, Case Closed, Hatsune Miku či SpongeBob, informuje fórum XDA-Developers.

Xiaomi

Jednotlivé postavičky budú potom k dispozícii podľa farebnej verzie náramku. Tých bude hneď niekoľko. Dostupné však majú byť aj dvojfarebné prevedenia. Ďalšie farebné varianty môžu neskôr poskytnúť výrobcovia tretích strán.

Koniec otravnému nabíjaniu – prichádza magnetický dok

Ďalšou zásadnou zmenou v oblasti dizajnu, ale aj funkčnosti náramku je spôsob nabíjania. Kým doterajšie generácie Mi Band náramkov bolo neustále pred nabíjaním potrebné vybrať z remienku, nový Mi Band 5 prichádza s magnetickým nabíjaním, ktoré tento problém eliminuje a poskytne používateľovi väčšie pohodlie pri nabíjaní.

Xiaomi

V spodnej časti tela Mi Band 5 sa nachádzajú 2 elektródy, ktoré sa pripájajú k magnetickému doku. Batéria tejto novinky dosahuje kapacitu 125 mAh, s ktorou by mala na jedno nabitie vydržať podľa výrobcu až 2 týždne.

Pribudli nové športové režimy aj funkcie pre monitorovanie zdravia

V útrobách tela Mi Band 5 sa nachádza vylepšený procesor s 512 kB RAM pre rýchlejšie spracovanie inštrukcií, 16 MB pamäť a presnejšia lokalizáciu, spolu s rozšírenými funkciami pre monitorovanie aktivity, spánku a meranie hladiny kyslíka v krvi. V prípade športových aktivít majú používatelia k dispozícii až 11 režimov.

Xiaomi

Oproti predošlej generácii tak pribudlo 5 nových aktivít a okrem vonkajšieho behu, cyklistiky, behu na bežeckom páse, chôdze, plávania a voľného režimu sú po novom k dispozícii aj režimy pre eliptický trenažér, veslársky trenažér, skákanie cez švihadlo, stacionárny bicykel a jogu.

Xiaomi

Pri monitorovaní spánku došlo taktiež na viacero vylepšení a nová verzia náramku dokáže počas spánku nepretržite monitorovať aj srdcový tep, čo má podľa Xiaomi pomôcť pri riešení problémov so spánkom. Po novom bude navyše tento režim rozlišovať aj hlboký REM spánok a ďalšie fázy. Odporúčania na zlepšenie kvality spánku potom používateľovi poskytne samotná mobilná aplikácia na základe zozbieraných dát.

Xiaomi

Po novom však v Mi Band 5 nájdeme aj senzor pre monitorovanie hladiny kyslíku v krvi, ktorý dokáže zaznamenávať dáta každú sekundu nepretržite až počas 8 hodín. Kontinuálne sledovanie tak dokáže potom zaznamenať 28 800 dát o hladine kyslíka, čím môže pomôcť zlepšiť aj spánok. Táto funkcia pritom spolupracuje s funkciou monitorovania spánku.

Medzi ďalšími novinkami pre sledovania zdravia nájdeme aj možnosť sledovania menštruačného cyklu pre ženy, režim pre sledovanie dýchania a PAI (Personal Activity Intelligence) index, ktorý Xiaomi prevzalo z hodiniek Huami. Ten sa stará o hodnotenie vitality používateľa na základe monitorovania pohybu, dennej činnosti a srdcového tepu.

Poteší perfektnou cenou

Okrem týchto vylepšení prichádza nový model aj so zabudovaným barometrom pre meranie atmosférického tlaku a funkciou, vďaka ktorej bude možné vzdialene ovládať spúšť fotoaparátu na smartfóne. Nechýba ani odolnosť voči vode do 50 m po dobu 30 minút.

Čínska verzia náramku dostala opäť aj digitálneho asistenta XiaoAI a samozrejmosťou je tiež podpora NFC platieb. Zatiaľ však nebolo potvrdené, či sa digitálneho asistenta (zrejme Alexa) a NFC platieb dočkáme aj v prípade globálnej verzie. Jej predstavenie príde neskôr.

Predaj Xiaomi Mi Band 5 sa v Číne začína už 18. júna a podobne ako u predošlých modelov, aj tentokrát výrobca stavil na lákavú cenu. Na domácom trhu sa totiž bude novinka bez NFC predávať za 189 yuanov, čo predstavuje zhruba 23,5 €. Verzia s NFC bude stáť len o približne 5 € viac. Informácie o globálnej verzii zatiaľ nie sú známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom