Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-oneplus2
Po problémoch s prehrievaním predošlého modelu sa Qualcomm snaží nielen vyriešiť ich, ale zároveň vytvoriť ešte výkonnejší procesor ako Snapdragon 810. Názov bude Snapdragon 820 a Qualcomm zverejnil úvodné informácie o tejto novinke.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Qualcomm zverejnil informácie a typ grafiky, ktorý bude 820 obsahovať a informácie o novom ISP (procesor obrazového signálu). Grafika použitá v 820 bude Adreno 530 a oproti Adreno 430, ktorá bola použitá v 810, bude o 40% výkonnejšia, pričom spotrebuje o 40% menej energie. Podporovať bude OpenGL ES 3.1 a Android Extension Pack. Na niektorých platformách aj OpenGL ES 3.2. Zvládnuť by mala aj 4K monitor pri 60 snímkoch za sekundu a bezdrôtovo 4K pri 30 snímkoch za sekundu.

Nový procesor obrazového signálu ponúkne lepšiu kvalitu fotiek, ktorú ukazuje aj na fotkách a ponúkne podporu viacerých fotoaparátov (3) až do rozlíšenia 25 MPx pri 30 snímkoch za sekundu. Okrem lepších fotiek ponúkne aj reálnejšie odtiene pleti, lepší auto-focus, vylepšené de-mozaikovanie a veľa iných.

snapdragon 820

Snapdragon 820 bude 64-bitový a neponúkne jadrá Cortex A, ale špeciálne jadrá, ktoré si Qualcomm spraví sám. V prvých zariadeniach sa 820 objaví už na začiatku budúceho roka. Dovtedy sa o 820 určite dozvieme ešte viac informácií.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú