Nie sú to už len rozbité displeje, ale veľké množstvo výrobcov smartfónov dnes vo veľkej miere preferuje konštrukciu s využitím skla aj na zadnej strane. Aj z tohto pohľadu je dôležité, aby bolo sklo vysoko odolné, o čo sa už roky snaží aj spoločnosť Corning.

Známy výrobca odolných skiel Gorilla Glass teraz predstavuje novú generáciu jeho produktu, ktorá prináša opäť zlepšené vlastnosti v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Technici spoločnosti sa zamerali na zvýšenú odolnosť pri páde smartfónu na tvrdý povrch.

Podľa spoločnosti nové sklo Gorilla Glass 6 vydržalo v laboratórnych podmienkach priemerne 15 pádov z výšky jedného metra. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou ide o približne dvojnásobné zlepšenie. Sklo má mať vyššiu šancu prežitia aj pri páde z vyššej výšky.

Spoločnosť sa zamerala na tento aspekt odolnosti aj s ohľadom na celosvetovú štúdiu organizácie Toluna. Podľa výsledkom totiž používateľom padne ich smartfón v priemere sedem krát ročne, polovica pádov je z výšky jedného metra a menej. Práve pri takýchto situáciách má teda Gorilla Glass 6 významne lepšie chrániť majetok používateľov. Corning vo svojej správe zároveň uvádza, že konkurenčné riešenia, ktoré využívajú iné zloženie skla, neprežili v rovnakých podmienkach už prvý pád na tvrdý povrch.

Príde v nasledujúcich mesiacoch

Pri dizajnovaní skiel musia technici tiež myslieť na určitý kompromis pri zvyšovaní odolnosti voči pádom v pomere s odolnosťou voči škrabancom. Zlepšiť oba aspekty súčasne je veľmi zložité. V kritériu odolnosti voči škrabancom tak ponúka nové sklo rovnakú výdrž ako má súčasná generácia Gorilla Glass 5.

„Gorilla Glass 6 využíva úplne novú kompozíciu skla a môže byť chemicky zosilnené, aby poskytlo výrazne vyššiu úroveň zhustenia než je možné dosiahnuť s Gorilla Glass 5. Vďaka tomu je nové sklo odolnejšie voči poškodeniu,“ uviedol Jaymin Amin, viceprezident Corning v oficiálnej správe.

Nové odolné sklo výrobcom smartfónom tiež umožní ešte výraznejšie presadenie trendu so skleneným dizajnom aj na zadnej strane. Takéto riešenie napríklad umožňuje bezdrôtové nabíjanie, ale na prednej strane tiež významnú elimináciu rámikov displejov. Ktoré zariadenie príde ako prvé s Gorilla Glass 6 známe nie je. Príchod smartfónov s novou ochrannou sa však očakáva v nasledujúcich mesiacoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom