Seriálový hit HBO The Last of Us má za sebou tretiu odvysielanú časť, ktorá sa zatiaľ najviac odklonila od hernej predlohy a na pozadí apokalypsy predstavila ľúbostný príbeh dvojice preživších. Partnerský vzťah dvoch mužov však nebol po chuti tisíckam divákov, ktorí si teraz frustráciu vybíjajú skrz účelné udeľovanie mizerných recenzií na hodnotiacich portáloch.

Nespokojných divákov sú takto doslova desiatky tisíc. Na azda najznámejšom filmovom agregátovom portáli IMDB má tretia epizóda viac než 35-tisíc reakcií s najnižším možným hodnotením. Mizernú známku zatiaľ poslednému dielu The Last of Us napálila takmer tretina všetkých divákov, ktorí tu seriál hodnotili.

Pridávajú sa aj ďalšie portály. Na Metacritic si napríklad prvé dve epizódy seriálu držia zhodné skóre 8,6 / 10, posledná tretia časť však kvôli homosexuálnej tematike v hodnotení klesla na 4,9 / 10.

Účelne nízke hodnotenia seriálu dávajú aj diváci z Česka a Slovenska na ČSFD, kde tretia epizóda v číslach za predchodcami rovnako zaostáva. Množstvo divákov ju ohodnotilo ako „odpad“, čo v komentároch vysvetľujú predovšetkým pretláčaním LGBT obsahu a odklonom od predlohy.

V hre to bolo inak

Vzťah Billa a Franka bol síce v hre načrtnutý, dejová línia však nezachádzala do detailov. Láska dvojice mužov v hre mala ale od seriálu ďaleko – Bill bol totiž podivín a samotár, čo nakoniec viedlo Franka k odchodu.

Neskôr sa skrz zanechaný dopis Bill dozvie, že jeho partnera pohrýzli nakazení a Frank sa obesil. V liste však uštipačne poznamenal, že stále išlo o lepší osud ako stráviť čo i len jeden ďalší deň so zatvrdnutým Billom, ktorého jediná starosť bolo prežitie.

Frustrovaní diváci aj preto hovoria o účelnej „woke“ propagande a v nenávistných komentároch pokračujú aj na sociálnych sieťach. Viacerí z nich avizujú, že so seriálom nadobro skončili, čo však HBO ani tvorcov mrzieť nemusí. Toxicita je v tomto prípade zbytočná a neoprávnená, keďže tretia epizóda The Last of us Patrí k najlepším v celom seriáli. Viac aj v našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP